Prawo i medycyna – konferencja w Katowicach

27.03.2014

Kwestie prawne związane z transplantologią, czy elementy psychiatrii w procedurze karnej to niektóre tematy Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej w Katowicach. Spotkanie zaplanowano na 25 kwietnia.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Adam Maciejewski, światowej klasy lekarz, pod którego kierownictwem w 2013 r. zespół chirurgów z Centrum Onkologii w Gliwicach dokonał pierwszego na świecie, ratującego życie przeszczepu twarzy.

Konferencję podzielono na dwie części. W pierwszej poruszane będą tematy przygotowane wspólnie przez pracowników naukowych, reprezentujących środowiska medyczne i prawne. Poruszane będą m.in. problemy z zakresu transplantologii, świadomej zgody, elementów psychiatrii w procedurze karnej, telemedycyny oraz działalności wojewódzkich komisji do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Natomiast część druga poświęcona zostanie praktycznym zagadnieniom medyczno-prawnym, a zatem kazusom z jakimi spotykają się lekarze i adwokaci w swojej codziennej pracy zawodowej.

Organizatorami konferencji są: Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Śląska Izba Lekarska w Katowicach. Początek konferencji o godz. 9.00 (rejestracja uczestników od godz. 8.00) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul Bankowa 11b w Katowicach.

Honorowy patronat nad konferencją objęli prof. dr hab. n med. Przemysław Jałowiecki rektor SUM, prof. dr hab Wiesław Banyś rektor UŚ, adw. Jerzy Pinior dziekan ORA w Katowicach oraz dr n med. Jacek Kozakiewicz prezes ŚIL.

Podczas konferencji w budynku Wydziału wystawę swoich prac prezentować będą przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza zgłoszeniowego (pobierz). Osoby zarejestrowane otrzymają drogą mailową potwierdzenie uczestnictwa. Konferencja jest akredytowanym zdarzeniem naukowym, w związku z tym lekarze i adwokaci będą mieli możliwość uzyskania punktów edukacyjnych.

 

Zobacz program konferencji

Zobacz plakat konferencji

 

Tagi: zaproszenie, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email