Pomoc dzieciom-ofiarom przestępstw. Konferencja w październiku

27.07.2016

"Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" to temat konferencji organizowanej już po raz 13. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje) wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz m.st. Warszawa. Konferencja odbędzie się 24-25 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

Tematem przewodnim konferencji jest pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, a także ochrona praw dzieci, które uczestniczą w procedurach prawnych. Krajowi i zagraniczni eksperci przedstawiają modelowe rozwiązania zapobiegania przestępstwom wobec dzieci oraz najnowsze ustalenia empiryczne i teoretyczne, dotyczące problemu krzywdzenia dzieci.

Podczas tegorocznej edycji konferencji będzie miał miejsce panel dyskusyjny "Prawna reprezentacja dziecka". Celem tego panelu ma być refleksja na temat roli kuratora procesowego przede wszystkim w postępowaniu karnym oraz odpowiedź na pytanie, jak powinny wyglądać regulacje prawne w tym zakresie, jak obecnie wygląda rzeczywistość dot. pełnienia tej roli, co będzie pomocne w lepszym wykonywaniu tej funkcji itd. 

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znajdują się m.in. prof. Arnon Bentovim, John Carr, Bragi Gudbrandsson, prof. Michael Lamb, prof. Wielisława Warzywoda-Kruszyńska.

Program konferencji przewiduje m.in. sesje plenarne, wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty.

Konferencja organizowana jest corocznie od 2004 roku przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje),  Ministerstwo Sprawiedliwości i Urząd Miasta Stołecznego Warszawa – Biuro Pomocy i Projektów Społecznych pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka. 

Program oraz rejestracja na stronie Fundacji (zobacz stronę)

Tagi: konferencja, dzieci

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email