NRA uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

20.04.2015

Już po raz drugi NRA będzie gospodarzem panelu podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2015 r. w Katowicach.

Panel NRA nosi tytuł „Przyjazne prawo dla biznesu – ciągle mit czy już wkrótce rzeczywistość” i zaplanowany jest na 22 kwietnia na godzinę 13.30. Gośćmi debaty będą dr hab. Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości, sędzia Wojciech Hajduk, wiceminister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli, adw. dr Łukasz Chojniak, rzecznik dyscyplinarny ORA w Warszawie oraz Iwona Dybała, prezes Polskiej Unii Dystrybutorów Stali. Spotkanie poprowadzi adw. Roman Kusz, przewodniczący Komisji Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA. Paneliści będą rozmawiać m.in. o zmianach w przepisach prawa cywilnego, gospodarczego i karnego w 2015 roku, o tym czy w nowej procedurze karnej interesy biznesmenów i menadżerów będą lepiej chronione, o informatyzacji wymiaru sprawiedliwości oraz o relacjach między urzędem skarbowym a przedsiębiorcą.

W ubiegłym roku panel prowadzony przez NRA spotkał się z dużym zainteresowaniem, co znalazło odbicie w wysokiej frekwencji oraz uznaniu dla doskonałego poziomu dyskusji panelowej.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to największa impreza gospodarcza w Europie Środkowej. Przez trzy dni trwają debaty i spotkania z udziałem znamienitych gości. Tematyka Kongresu obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. W tym roku uczestnicy Kongresu poruszą problemy związane z wielkim programem inwestycyjnym Unii Europejskiej,  rolą państwa w gospodarce, działaniami innowacyjnymi w biznesie europejskim, wyzwaniami globalnej gospodarki, odpowiedzialnym biznesem i młodymi ludźmi na rynku pracy, a także omówią zagadnienia związane z energią, przemysłem i klimatem.  

Organizatorem panelu jest Komisja Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA. 

Tagi: konferencja, NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email