„Nowy proces karny – sprawiedliwość dla wszystkich?” – zaproszenie na konferencję

18.05.2015

Komisja Praw Człowieka przy NRA zaprasza 13 czerwca br. na konferencję poświęconą zmianom w kodeksie postępowania karnego, które wejdą w życie 1 lipca 2015 r.

Konferencja odbędzie się w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (ul. Chodakowska 19/31). W programie przewidziano wystąpienia m.in. adw. dr. hab. Michała Królikowskiego, prof. Pawła Wilińskiego, dr hab. Małgorzaty Wąsek-Wiaderek, adw. prof. Piotra Kardasa, sędziego Igora Tuleyi oraz prokuratora Piotra Kosmatego.

Podczas konferencji prelegenci omówią zmiany, jakie czekają wymiar sprawiedliwości po 1 lipca, podzielą się wątpliwościami, ale też rozwieją mity i kontrowersje związane z nowymi przepisami. Organizatorzy zwracają uwagę, że nowelizacja Kpk to fundamentalna reforma postępowania karnego, która z pewnością zmieni kulturę i świadomość profesjonalnych prawników. 

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie udziału w konferencji do 8 czerwca 2015 r., wyłącznie drogą mailową na adres dzial.osobowy@nra.pl wraz z adresem korespondencyjnym i wskazaniem wykonywanego zawodu (np.: adwokat, radca prawny, aplikant lub osoba zainteresowana tematyką konferencji), celem późniejszego kolportażu dokumentów potwierdzających uczestnictwo w konferencji (świadectwa dla adwokatów i radców prawnych, certyfikaty dla pozostałych uczestników). Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają, że nie ma innej możliwości rejestracji w tym wydarzeniu oraz prawo do zamknięcia list zgłoszeń przed upływem podanego terminu (08.06.br.).

Czytaj program konferencji

Tagi: konferencje

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email