„(Nie)świadomość prawna Polaków” - konferencja 7 marca

25.02.2016

„(Nie)świadomość prawna Polaków” - to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, współorganizowanej przez Katedrę Postępowania Cywilnego, która odbędzie się 7 marca w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie.  

Konferencja będzie podzielona na dwie części. W pierwszej zostaną omówione wyniki badań jakie zostały przeprowadzone we współpracy z Ogólnopolskim Panelem Badawczym Ariadna. Druga część dotyczyć będzie tego, co i jak wpływa na poziom wiedzy prawnej, autorytet sądów, jaki to ma wpływ na codzienne życie oraz funkcjonowanie państwa w szerszej perspektywie czasowej, a także działań już podejmowanych i tych, które należy podjąć.

(zobacz szczegółowy program konferencji)

Do udziału w konferencji zaproszeni są w szczególności prawnicy, nauczyciele, kuratorzy oświaty, podmioty samorządowe i społeczne, rzecznicy oraz dziennikarze.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: konferencja.iustitia@beck.pl do 29 lutego br. Wiadomość powinna zawierać: imię, nazwisko i nazwę instytucji. Ilość miejsc ograniczona, udział w konferencji możliwy tylko po potwierdzeniu rejestracji przez organizatora.

Szczegóły na stronie (zobacz na stronie)

Tagi: konferencja, edukacja prawna

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email