Międzynarodowa konferencja o edukacji prawniczej - zaproszenie

12.06.2014

Edukacja prawnicza oraz zawody prawnicze w zmieniającym się świecie będą tematem międzynarodowej debaty pt. "Legal Education and Legal Profession in the Global World - Polish-American Perspectives" 16 czerwca w Warszawie. Za udział w konferencji przysługują punkty w ramach doskonalenia zawodowego dla adwokatów i radców prawnych. 

Na debatę zaprasza Centrum Prawa Amerykańskiego (CPA), które powstało ponad 15 lat temu na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu Warszawskiego jako wspólna inicjatywa Wydziału Prawa i Administracji  UW oraz  University of Florida Levin College of Law.

W  czterech panelach wezmą udział  przedstawiciele Rady Wydziału Prawa i Administracji UW, University of  Florida Levin College of Law oraz przedstawiciele  kancelarii prawniczych, aby dyskutować na  istotne  tematy  dotyczące edukacji prawniczej oraz zawodów prawniczych w zmieniającym się świecie, m.in:

1. The Law School of the Future - How We Need to Change the Legal Education to be Adapted  to Rapidly Changing World

2. Foreign Law and Legal Systems: To Teach or not to Teach

3. The Changing Role of Lawyers in the Global World

4. Comparing Polish and American Law Teaching Methods: Lessons from the Past for the Future.

Uczestnicy Konferencji otrzymają zaświadczenie uprawniające do uzyskania punktów w ramach doskonalenia zawodowego dla adwokatów i radców prawnych.

Konferencja odbędzie się 16 czerwca (poniedziałek) w godzinach 9:00-17:15 w   Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4, w  Auli A3.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc  prosimy o wypełnienie formularza  rejestracyjnego i przesłanie go na adres: cpakonferencja@wpia.uw.edu.pl.

Konferencja jest bezpłatna. Przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne.

 Zobacz program

Formularz zgłoszeniowy

Tagi: konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email