Kongres o prawie spadkowym w UE

24.04.2013

Nowe regulacje Unii Europejskiej, które mają na celu usprawnić transgraniczne postępowanie spadkowe (“The New EU Rules to Ease Cross-Border Succession”) to temat kongresu, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Gdańsku.

Spotkanie powitalne odbędzie się 13 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska. Wstępne przemówienie wygłosi prezydent Gdańska. Następnie, goście udadzą się do restauracji Latający Holender (ul. Długi Targ 33/44) na wspólną kolację.

Gospodarzem kongresu 14 czerwca będzie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku mieszcząca się przy ul. Czajkowskiej 3, gdzie tego dnia odbędzie się spotkanie. Do udziału w seminariach zaproszeni zostali prawnicy i naukowcy z Polski i Niemiec – specjaliści w dziedzinie transgranicznego postępowania sądowego w tym dr Elisabeth Hoffman, przewodnicząca European Association of Lawyers, dr Arkadiusz Wowerka oraz  prof. Joanna Kruczalak-Jankowska z Uniwersytetu Gdańskiego, dr Anatol Duta oraz dr Matteo Fornasier  z Max-Planck-Institut Hamburg, Anna Wysocka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Filip Nowak oraz dr Michał Wojewoda z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Frank Bauer z University of Giessen.

Podczas kongresu będzie zapewnione tłumaczenie symultaniczne. Spotkanie zakończy się uroczystą kolacją w restauracji Filharmonia.

15 czerwca goście będą mieli okazję zwiedzić Gdańsk lub Sopot. Przewodnik oprowadzi uczestników m.in. po budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Kongres jest corocznym przedsięwzięciem European Association of Lawyers in Brussels (AEA-EAL Association Européenne Avocats).

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 maja br. Szczegóły dotyczące opłaty za udział w kongresie znajdują się w dokumencie załączonym poniżej.

Czytaj: program i formularz zgłoszeniowy

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email