„IDeA” – doskonalenie zawodowe przez Internet

02.04.2014

Izba wrocławska i krakowska zapraszają do korzystania z programu doskonalenia zawodowego adwokatów „IDeA”. Wykupując dostęp do zamieszczonych na stronie internetowej wykładów, można uzyskać punkty szkoleniowe. Również za rok 2013.

Program dostępny jest pod adresem www.idea-adw.org.

„IDeA“ to wspólne przedsięwzięcie Izb Adwokackich: krakowskiej i wrocławskiej, polegające na rejestracji w formie audiowizualnej spotkań z wybitnymi prawnikami, w tym przede wszystkim adwokatami i udostępnianiu wygłoszonych przez nich wykładów za pośrednictwem Internetu. Umożliwi to adwokatom wypełnianie obowiązku doskonalenia zawodowego, jako  alternatywna metoda w stosunku do tradycyjnych form szkolenia (stosownie do uchwały NRA nr 57 z dnia 19.11.2011). To formuła pozwala na zapoznanie się z treścią wykładów w dogodnym miejscu i czasie. Niektóre z nich udostępniane są  nieodpłatnie, zaś inne za drobną odpłatnością, pokrywająca koszty produkcji. Możliwe jest wydrukowanie w prosty sposób stosownego certyfikatu.

Aby skorzystać z tego programu i uzupełnić ewentualną liczbę  brakujących punktów, do dnia 30 kwietnia br. można kupić dostęp do jednego z siedmiu nagranych wykładów. Każdy wykład kupiony (w cenie 40 zł brutto) za rok ubiegły, będzie równoznaczny z uzyskaniem dwóch punktów, pod warunkiem zaznaczenia w sprawozdaniu, wynikającym z obowiązku szkolenia, że dotyczy ono 2013 r.

W przypadku realizowania obowiązku szkoleniowego za rok 2014, odpłatny wykład równoważny będzie jednemu punktowi. Różnica ta wynika z wcześniejszej deklaracji, że program IDeA zostanie uruchomiony pod koniec roku 2013, co nie nastąpiło, a umożliwiłoby zdobycie niezbędnych punktów do końca ubiegłego roku.

Zobacz tematy wykładów 

 

Tagi: szkolenia

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email