Debata o wolności słowa - zaproszenie

02.07.2014

Zrzeszenie Prawników Polskich Oddział w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym pt. "Wolność słowa a dobro wymiaru sprawiedliwości i konflikt wartości". Debata odbędzie się 3 lipca. 

W panelu dyskusyjnym wezmą udział adw. prof. dr hab. Piotr Kruszyński i dr Waldemar Gontarski – dziekana Wydziału Prawa w Londynie Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Podczas panelu zaprezentowana zostanie Glosa do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 25 lutego 2003 r., Roemen i Schmit v. Luksemburg (nakaz przeszukania w pomieszczeniach redakcji), współautorstwa dr W. Gontarskiego. Prelegenci będą argumentować na czym polega błędna wykładnia art. 267 § 4 Kodeksu karnego (ujawnienie innej osobie informacji z podsłuchu nielegalnego), dokonana przez Prokuraturę, w zakresie możliwości zastosowania tego przepisu wobec dziennikarzy.

Debata zaplanowana jest na 3 lipca, początek o godz. 18.00 w Pure Sky Club Warszawa ul. Złota 59 (Skylight Build 22 piętro). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zgłoszenie uczestnictwa należy  składać drogą mailową sekretariat@zpp.warszawa.pl oraz tel. + 48 783976902.

adw. dr Dariusz Czajka, prezes ZPP o/Warszawa

 

Zobacz program

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email