Bydgoszcz: szkolenie z prawa autorskiego

07.11.2017

Szkolenie z prawa autorskiego odbędzie się 14 listopada w Bydgoszczy, w ramach XIII Forum Prawniczego pt. "X Muza a Temida". Forum stanowi wydarzenie towarzyszące Międzynarodowego Festiwalu Camerimage 2017. 

Współorganizatorem Forum jest Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, za udział w spotkaniu przyznawane będą punkty szkoleniowe (6 punktów).

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Forum prosimy o dokonywanie zgłoszeń za pośrednictwem Sekretariatu ORA Bydgoszcz, tel. (52) 37 301 44, e-mail: sekretariat@ora.bydgoszcz.pl do dnia 10 listopada 2017 r.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

PROGRAM:

Moderatorzy Forum: adwokat Justyna Mazur, adwokat Ewa Czerska - Bydgoska Izba Adwokacka

“Film i media społecznościowe - nowe wyzwania prawa autorskiego.” - Michał Trowski, radca prawny, Kancelaria radców prawnych i adwokatów Trowski Lazer i Wspólnicy.

Więcej informacji i więcej kanałów dystrybucji. Powielanie raz przekazanej informacji staje się standardem. Proces ten uwypuklają i przyspieszają media społecznościowe. Jak się zachować ? W jaki sposób postępować ? Czy istnieją regulacje ? Odpowiedź na te i inne pytania zdefiniują prawo autorskie na następne dekady.

“Umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych w produkcji filmowej - jak uniknąć błędów?” - Łukasz Niedziela, adwokat, Kancelaria Adwokacka United Professionals

Film to jeden z najbardziej złożonych utworów. Relacje pomiędzy producentem a współtwórcami filmu regulować powinna przemyślana umowa, gwarantująca wszystkim zainteresowanym niezakłóconą produkcję, dystrybucję i eksploatację dzieła audiowizualnego. Na praktycznych przykładach podpowiemy, jaką umowę zawrzeć, o czym pamiętać i jak unikać typowych błędów podczas zawierania umów dotyczących praw autorskich i pokrewnych.

„Kult pamięci osoby zmarłej jako dobro osobiste naruszone w filmie” - Lucyna Sas-Swadźba, radca prawny

Jak daleko sięga wolność twórców filmowych? Czy granicę stanowią dobra osobiste rodziny postaci filmowych wzorowanych na ich zmarłych krewnych a jeśli tak to jak wyznaczyć tę granicę? Czy film „Amok” narusza prawa rodziny ofiary Krystiana Bali?

Tagi: szkolenie, prawo autorskie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email