Brytyjscy adwokaci będą szkolić z przygotowania się do procesu

09.06.2014

Szkolenie z zakresu praktycznych umiejętności przygotowania się do procesu, analizy sprawy, przesłuchiwania świadków i prezentowania sprawy przed sądem zarówno w sprawach cywilnych, jak i karnych organizuje Naczelna Rada Adwokacka i Krajowa Izba Radców Prawnych wspólnie z angielską komisją ds. szkolenia adwokatów (Advocacy Training Council of the Council of the Inns of Court). Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w dniach 3-5 października 2014.

Szkolenie skierowane jest do początkujących adwokatów i radców prawnych. Przeprowadzą je doświadczeni angielscy adwokaci, wspierani przez polskich doświadczonych praktyków. Spotkanie będzie miało formę warsztatów, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję poznać i przećwiczyć metody przygotowania się do procesu, ustrukturyzowanej analizy sprawy i efektywnego przedstawiania sprawy w sądzie. Warsztaty prowadzone będą w dwóch wersjach – dla spraw karnych i spraw cywilnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Uczestnicy szkolenia zostaną następnie zaproszeni do udziału w grupie roboczej, której zadaniem będzie zaprojektowanie i przeprowadzenie podobnych warsztatów praktycznych dla początkujących adwokatów i radców prawnych. Warunkiem udziału w tym szkoleniu jest zobowiązanie się do udziału w pracach tej grupy roboczej, oraz prowadzenia dalszych szkoleń na terenie całej Polski.

NRA zaprasza wszystkich adwokatów do zgłoszenia się do udziału w szkoleniu. Zgłoszenie powinno obejmować CV oraz list motywacyjny. Kandydaci powinni również wybrać wersję szkolenia, w którym chcieliby wziąć udział (cywilna albo karna), a także zadeklarować wolę aktywnego zaangażowania się w przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń dla kolegów i koleżanek na zasadach pro bono. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: info@nra.pl do dnia 15 lipca 2014 r.

Oceną zgłoszeń i wyborem 12 adwokatów zajmie się Komisja Rekrutacyjna. Komisja kierować się będzie następującymi kryteriami: motywacją do wzięcia udziału w szkoleniu, znajomością języka angielskiego oraz wolą dzielenia się zdobytym doświadczeniem z kolegami i koleżankami. Komisja wybierze równą liczbę uczestników szkoleń karnych i cywilnych, a także zapewni pełną reprezentację geograficzną. Komisja może zaprosić kandydatów na spotkanie w Warszawie. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu zostaną poinformowane do dnia 31 sierpnia 2014 r.

Wszelkie pytania proszę kierować mailowo na adres info@nra.pl

Do udziału w szkoleniach zapraszają adw. Dominika Stępińska-Duch, przewodnicząca Komisji ds. Współpracy z Zagranicą NRA oraz adw. Grzegorz Janisławski, przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego NRA.

Tagi: zaproszenie, komisja, szkolenia

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email