Adwokatura zabierze głos na Forum Ekonomicznym

31.08.2012

Adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Mikołaj Pietrzak, przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy NRA, zasiądą w gronie panelistów podczas XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, które odbędzie się w dniach 4-6 września 2012 r.

Prezes NRA został zaproszony do panelu pt. „E-wymiar sprawiedliwości. Nowe kierunki”, który przygotował poseł Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości, przewodniczący Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacji – Adwokatura powinna wypowiadać się zawsze w sprawach ważnych. XXII Forum Ekonomiczne będzie ku temu doskonałą okazją. – powiedział adw. Andrzej Zwara. Moderatorem dyskusji będzie adw. prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Adw. Mikołaj Pietrzak natomiast będzie uczestniczył w panelu zatytułowanym „Jak daleko może posunąć się państwo? Bezpieczeństwo a prawa jednostki”, który moderować będzie Brendan Donnelly, dyrektor Federal Trust for Education and Research w Wielkiej Brytanii. W panelu zasiądą również Maciej Zięba, prezes Instytutu Tertio Millennio, Denis MacShane, członek Izby Gmin w Wielkiej Brytanii, Dan Petre, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Rumunii, Julia Schramm, członek zarządu Partii Piratów w Niemczech oraz László Tóth, Podsekretarz Stanu ds. Gospodarczych i Technologii Informacyjnych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych na Węgrzech.

Podczas Forum spotykają się przedstawiciele środowisk zawodowych z całego świata aby wspólnie rozmawiać na tematy z zakresu polityki gospodarczej. Tegoroczne Forum odbędzie się pod hasłem „Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu”. Partnerem wydarzenia jest Naczelna Rada Adwokacka.

Tagi: e-sądy, człowieka, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email