Adwokaci o specjalizacji zawodowej

29.09.2014

Adwokatura w obliczu specjalizacji zawodowej – to temat konferencji organizowanej 3 października we Wrocławiu przez Komisję Etyki Zawodowej przy NRA, ORA we Wrocławiu i Komisję ds. Współpracy Międzynarodowej przy ORA we Wrocławiu.

Pierwsza część spotkania poświęcona będzie analizie porównawczej specjalizacji adwokackich funkcjonujących w różnych krajach. Swoimi doświadczeniami podzielą się adwokaci z Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

W drugim panelu swoje opinie na temat potrzeby specjalizacji w adwokaturze i jej przyszłym modelu przedstawią adw. dr hab. Agnieszka Malarewicz-Jakubów z Uniwersytetu w Białymstoku, prof. nadzw. dr hab. Włodzimierz Gromski, dziekan  Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, adw. prof. dr hab. Piotr Kardas, członek NRA oraz adw. Andrzej Malicki, członek NRA.

Na zakończenie konferencji organizatorzy zaplanowali dyskusję, którą moderować będą adw. prof. Jacek Giezek oraz adw. dr Piotr Wiórek.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali prof. Witolda Świdy, na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email