Za nami letnia Spartakiada Prawników

23.09.2014

Jubileuszowa, bo XXV Letnia Spartakiada Prawników odbyła się w dniach 10-14 września w Krakowie. Rywalizacja sportowa toczyła się w 35 dyscyplinach, takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, pływanie, squash, streetball, strzelectwo, tenis, tenis stołowy, brydż.

Prawnicy małopolscy zdobyli łącznie 41 medali, przyczyniając się do zajęcia przez Województwo Małopolskie III miejsca w ogólnej klasyfikacji województw. Najwięcej złotych medali - bo aż 23 - zdobyli prawnicy śląscy, którzy ogółem wyjechali ze Spartakiady z 57 medalami (wliczając srebrne i brązowe).

Szczególnie interesujący był finał rozgrywek męskiej koszykówki, w której zmierzyły się drużyny Tarnowa i Krakowa. Po bardzo wyrównanej walce Mistrzem została drużyna prawników z Tarnowa.

Puchar ufundowany przez prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej otrzymała adw. Aurelia Koksztys-Łuć, która zdobyła 6 złotych medali i jeden srebrny.

Sportowym zmaganiom towarzyszyła m.in. aukcja charytatywna na balu w kopalni w Wieliczce. Zebrano prawie 50 tys. zł, które zostaną przekazane na rzecz szpitala dziecięcego w Prokocimiu. Wśród licytowanych przedmiotów najdroższa okazała się klubowa dortmundzka koszulka Kuby Błaszczykowskiego z podpisem piłkarza, którą zlicytowano za 25,5 tys. zł. Aukcję prowadzili: radca prawny i aktorka Joanna Jabłczyńska, prokurator Jacek Skała oraz adwokat Maciej Kliś.