XL Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie zakończone

08.06.2018

Jubileuszowe XL Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie odbyły się 30 maja-2 czerwca w Lublinie. 

Na mistrzostwa przyjechali uczestnicy z Krakowa, Bielsko-Białej, Łodzi, Kielc, Ciechanowa, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Gdańska, Sopotu, Olsztyna, Bydgoszczy, Warszawy, Siedlec, Lublina. Gościliśmy zawodników wszystkich kategorii, a wśród nich dwóch zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich czterdziestu edycjach Mistrzostw - Panów Antoniego Zakrzewskiego, który inicjował ten Turniej w roku 1978 oraz Wiktora Kołakowskiego.

W fantastycznej atmosferze rywalizacji zawodnicy rozegrali kilkadziesiąt meczy na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego, w kategoriach Open, 35+, 45+, 55+, 65+, debel, mikst. Odbył się także Turniej rodzinny, w którym rywalizowali również członkowie rodziny nie będący adwokatami. Słoneczna pogoda sprzyjała integracji i rywalizacji. Jedynie poranne burze, które wystąpiły w sobotę, zmusiły organizatorów do rozegrania meczy półfinałowych i finałowych na hali. Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe statuetki oraz medale specjalnie wykonane na jubileuszowy Turniej.

W czwartkowy wieczór uczestnicy Mistrzostw mieli okazję spotkać się na grillu i wysłuchać koncertu wyśmienitych młodych muzyków z Lublina, którzy uraczyli zebranych standardami muzyki rock i pop. W piątek wieczorem mieliśmy natomiast okazję delektować się panoramą Lublina z 11. piętra, tarasu widokowego hotelu Victoria, degustacją wina oraz zabawą Wine Cassino przeprowadzoną przez partnera Mistrzostw firmę Villa Win. Wieczór umilili nam Ewa Szlachcic i Piotr Bogutyn, którzy zagrali przeuroczy koncert w klimacie smooth jazz i pop.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej przemiłej imprezy. Szczególne podziękowania, dla Ksawerego Zaborskiego i Marka Oratowskiego z Lubelskiego Klubu Tenisowego za sprawne i niezwykle profesjonalne przeprowadzenie tenisowej strony Turnieju.

Krzysztof Sokołowski

(czytaj wyniki Turnieju)

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email