Wielkie zainteresowanie sympozjum izby katowickiej

29.05.2013

W dniach 24-26 maja 2013 r. odbyło się sympozjum adwokatów i aplikantów adwokackich izby katowickiej. Frekwencja w tym roku była rekordowa – w sympozjum udział wzięło ponad 400 adwokatów i aplikantów adwokackich.

Uczestnicy spotkali się w hotelu „STOK” w Wiśle. W gronie gości znaleźli się m.in. adw. Jacek Ziobrowski, prezes WSD, adw. Paweł Gieras, dziekan ORA w Krakowie, adw. Cezary Goryszewski, dziekan ORA w Opolu oraz adw. Seweryn Plebanek, wicedziekan ORA w Opolu.

Wykład prof. Piotra Kardasa został entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzonych, którzy zostali urzeczeni przez prelegenta nie tylko stroną merytoryczną jego wystąpienia, ale i swobodą wypowiedzi oraz osobowością.

Panel dyskusyjny na temat mediacji, prowadzony przez adwokatów Pawła Małego i Adama Sornka, potwierdził konieczność otwarcia adwokatury na nowe płaszczyzny działania, a także utwierdził władze rady o słuszności decyzji stworzenia centrum mediacji i arbitrażu przy izbie adwokackiej w Katowicach.

W ramach sympozjum rozegrany został także mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją katowickich izb – adwokatów oraz radców prawnych.

Atmosfera spotkań integracyjnych była znakomita, a bal dziekański zakończył się wraz z  niedzielnym wschodem słońca.

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach zaprasza na kolejne sympozjum, które odbędzie się za rok.

Tagi: ORA, sport, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email