Wieczór autorski z adwokatem-artystą Janem Stuchly

16.06.2015

Wieczór autorski z adw. Janem Michałem Stuchly odbędzie się 17 czerwca w Domu Literatury Polskiej w Warszawie. Pan Mecenas jest malarzem i poetą. 

Adw. Jan M. Stuchly ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Po aplikacji sędziowskiej, w roku 1971 rozpoczął aplikację adwokacką. Zawód zaczął wykonywać w roku 1975. Jest tłumaczem języka niemieckiego, czeskiego, słowackiego i rosyjskiego. Swoje talenty plastyczne rozwijał w Prywatnym Studium Plastycznym „Rysunek-Grafika-Malarstwo” International Poland Zyhdiego Çakolli. Jako poeta debiutował w 1998 roku tomikiem wierszy „Bywanie”. Od tego czasu wydał również „Bywanie 2 szukanie drogi do kraju… Kaliope”, „Bywanie 3 piaskowy zegar życia bezpowrotnie traci ziarenka piasku”, „La grande reportage”. W tym roku wydał piąty tom poezji – „Licentia poetica”. Dwa ostatnie zostały przetłumaczone na kilka języków, m.in. albański, niemiecki, angielski, czeski. Obok realizowania pasji artysty pozostaje czynnym adwokatem. Prowadzi kancelarię w Raciborzu.

Spotkania odbędzie się w Domu Literatury Polskiej w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, początek o godzinie 17.00

Serdecznie zapraszamy!

(zobacz gaerię)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email