Wieczór autorski Marka Krajewskiego i Jerzego Kaweckiego

21.05.2015

Marek Krajewski, twórca poczytnych retro-kryminałów o przedwojennym Wrocławiu i Lwowie oraz Jerzy Kawecki, biegły z zakresu medycyny sądowej, zaprezentowali swoją pierwszą wspólną książkę „Umarli mają głos. Prawdziwe historie”, 14 maja w siedzibie izby warszawskiej. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK.

Książka zawiera dwanaście historii opisanych przez Marka Krajewskiego, w oparciu o relacje z sal sądowych doktora Kaweckiego. Materia zainteresowała zgromadzonych przedstawicieli Palestry, nie tylko ze względu na tematykę, ale również dzięki wyjątkowej okazji do zadania gościom pytań o ich warsztat.

Wieczór autorski, w którym wzięło udział około 40 osób, był również okazją do spotkania towarzyskiego i dyskusji w kuluarach.

Spotkanie zorganizowała Komisja Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, z inicjatywy oraz przy wsparciu adw. Luki Szaranowicza.

Zachęceni zainteresowaniem tym wydarzeniem, członkowie Komisji, jak i prowadzący spotkanie adw. Luka Szaranowicz, postanowili podjąć starania w celu zorganizowania kolejnego wieczoru autorskiego, tym razem z udziałem Zygmunta Miłoszewskiego, twórcy trzech powieści, w których głównym bohaterem jest prokurator Teodor Szacki. 

adw. Monika Rajska, przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
adw. Luka Szaranowicz, organizator spotkania


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email