Turniej o Puchar Dziekana ORA w Białymstoku

04.09.2012

1 września 2012 roku w Białymstoku odbył się Turniej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku. Zmagania sportowe odbyły się w czterech konkurencjach  – siatkówce, squashu, tenisie stołowym oraz kolarstwie. 

W duchu rywalizacji sportowej i zasad fair play w zawodach wzięli udział adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy wykazali iście olimpijską formę. Emocje sportowe udzieliły się nie tylko sportowcom, ale również dopingującym ich zmagania kibicom.

Mecz siatkówki został rozegrany pomiędzy drużyną adwokatów i drużyną aplikantów adwokackich. Siatkarze rozegrali 4 sety i po zaciętej walce ostatecznie drużyna adwokatów w składzie Violetta Cylwik, Ewa Szkiłądź, Magdalena Choruży, Ewelina Strzyżewska-Racewicz oraz Maciej Łapuć okazała się lepsza i wygrała mecz z wynikiem 3:1.

W turnieju squasha pierwsze miejsce zajął adwokat Hubert Łapiński, II miejsce adwokat Łukasz Kruczkowski, a III miejsce adwokat Bartosz Parfieniuk.

W turnieju tenisa stołowego zwyciężył adwokat Andrzej Wyszyński, II miejsce zajął aplikant adwokacki Krzysztof Boufał, III miejsce adwokat Adam Matejczyk.

W turnieju kolarskim bezapelacyjne triumfowała aplikantka adwokacka Patrycja Murawska, która w tygodniu poprzedzającym rozgrywki przystąpiła do egzaminu adwokackiego. Pani Patrycji życzymy równie spektakularnego sukcesu na egzaminie.

Późnym popołudniem w ogrodach restauracji Camelot na Garden Party Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej adwokat Kazimierz Skalimowski wręczył puchary najlepszym sportowcom oraz wyróżnienia trójce uczestników turnieju. Wyróżnienia dziekańskie przypadły adwokat Ewie Szkiłądź za wolę walki pomimo odniesionych kontuzji, adwokat Ewelinie Strzyżewskiej–Racewicz jako niepokonanej przeciwniczce w turnieju tenisa stołowego i adwokatowi Leszkowi Kudryckiemu za ducha sportowego i przestrzeganie zasad fair play.

Zwycięzcy i pokonani, oraz kibice delektowali się smakołykami podlaskiej kuchni regionalnej, a czas umilał im duet gitarowy, w repertuarze którego znalazły się standardy amerykańskie i rosyjskie romanse. Doskonała forma fizyczna została również zaprezentowana na parkiecie, gdzie w zmaganiach tanecznych biesiadnicy odnieśli nie mniejsze sukcesy w rytm muzyki serwowanej przez DJ.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku adw. Kazimierz Skalimowski zapowiedział, iż wobec dużego zainteresowania członków izby aktywnym wypoczynkiem, zdrowym stylem życia  i integracją samorządową turnieje sportowe na stałe wpiszą się w kalendarz imprez organizowanych przez Komisję Kultury i Rekreacji przy ORA w Białymstoku.

adw. Jowita Natalia Grochowska

adw. Ewa Szkiłądź

adw. Maciej Głębicki

Komisja Kultury i Rekreacji przy ORA w Białymstoku

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email