Sztuka mediacji w filmie

22.10.2013

Głośny film „Rozstanie” będzie pretekstem do kolejnej dyskusji na temat mediacji. Specjalny pokaz połączony z rozmową z mediatorami odbędzie się 29 października w warszawskim kinie Muranów.

„Rozstanie” to opowieść o rozwodzącym się małżeństwie, to zapis narastającego konfliktu, którego rozwiązanie z każdą chwilą staje się coraz bardziej niemożliwe. Reżyser – Asghar Farhadie -  jest niczym mediator  - nie opowiada się po żadnej ze stron, jest neutralny wobec emocji, postaw i decyzji  bohaterów. Irański film z 2011 został wielokrotnie nagrodzony, zdobył m.in. Oskara, Złote Niedźwiedzie oraz Cezara.

Po filmie odbędzie się dyskusja o tym jak eskaluje się konflikt, jak nakręca spirala wzajemnej nieufności, nienawiści i pretensji, w jaki sposób dojść swojej prawdy w konflikcie, jakie nadzieje wiążą się z rozstrzygnięciem sporu przez sąd, a jaką rolę spełnia mediacja jako alternatywna metoda rozwiązywania sporów, w której strony mogą w atmosferze szczerości, zaufania, współpracy, same rozwiązać swój konflikt. W dyskusji udział wezmą Alicja Krata, mediator, coach, superwizor, prezes Zarządu Fundacji Mediare: Dialog – Mediacja – Prawo oraz adw. Piotr Hernik, mediator Centrum Mediacyjnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Bilety można rezerwować  na stronie kina Muranów.

Zapraszamy!

Tagi: zaproszenie, mediacje

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email