Spotkanie z autorami „O prawie i o mitach”

07.11.2013

O tym czy i jak popularyzować prawo opowiedzą na spotkaniu z czytelnikami prof. Ewa Łętowska oraz Krzysztof Pawłowski. Dyskusja odbędzie się 19 listopada br. w Pałacu Staszica w Warszawie.

Swój udział w spotkaniu potwierdzili także goście: prof. Leszek Kubicki, SSN Stanisław Zabłocki oraz red. Janina Paradowska. Fragment książki przeczyta aktorka Grażyna Strachota.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie.

Organizatorzy – Walters Kluwer oraz Samorząd Doktorantów INP PAN – proszą o potwierdzenie przybycia do 14 listopada br. na adres e-mail: dtelega@walterskluwer.pl lub telefonicznie: 22 535 83 16.

Prof. dr hab. Stanisław Waltoś tak komentuje lekturę „O prawie i o mitach”: Autorzy nie zanudzają czytelników szczegółowymi wywodami, obracającymi się wokół jakiegoś skrupulatnie interpretowanego przepisu prawa. Zwracają ich uwagę na problemy, bardziej lub mniej kluczowe kwestie prawne oddziałujące na układ stosunków społecznych. Omawianie problemów jest tak żywe i barwne, jak kolorowe są dzieje bogów oraz herosów na Olimpie, w Hadesie i w innych miejscach świata starożytnych Greków, z których Autorzy wydłubują okazję do wysnuwania opowieści o prawie. (...) Każdy zainteresowany biegiem spraw publicznych i prawami człowieka w ich najszerszym znaczeniu znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Tagi: zaproszenie, publikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email