Sportowe zmagania prawników w Olsztynie

17.09.2012

W dniach 5-9 września 2012 r. w Olsztynie odbyła się XXIII Letnia Spartakiada Prawników. W zawodach udział wzięło 550-ciu uczestników z całego kraju, reprezentujących wszystkie zawody prawnicze.

Jednym z organizatorów Spartakiady była Naczelna Rada Adwokacka. Aktywnie uczestniczyła przy organizacji imprezy Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Wydatną pomoc w organizacji Spartakiady włożyło także jedenastu aplikantów izby olsztyńskiej, którzy byli wolontariuszami.

Olsztyn już raz - w 2008 roku - był gospodarzem Spartakiady. Świetna organizacja imprezy cztery lata temu skłoniła Zrzeszenie Prawników Polskich do przyznania organizacji ponownie prawnikom z Olsztyna. Organizatorzy spartakiady na arenę zmagań prawników wybrali ponownie kampus akademicki Kortowo - siedzibę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zacięta rywalizacja sportowa toczyła się w kilkudziesięciu konkurencjach (w większości podzielonych na kategorie wiekowe), m.in. lekkiej atletyce, tenisie, siatkówce halowej, siatkówce plażowej, piłce nożnej, koszykówce, pływaniu, żeglarstwie i badmintonie, strzelaniu, kajakarstwie i żeglarstwie.

Gościem i uczestnikiem Spartakiady był Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Zwara, który wystartował w morderczej konkurencji tj. w biegu na dystansie 1500 m zajmując w doborowej stawce 3 miejsce. Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie wystawiła mocną reprezentację w większości dyscyplin – 25 adwokatów oraz aplikantów izby zdobyło (indywidualnie lub sportach drużynowych) łącznie aż 11 medali, w tym 6 srebrnych, 3 złote i 2 brązowe.

Pełne wyniki Spartakiady oraz relację fotograficzną można znaleźć na stronie zawodów – http://spartakiada2012.pl

adw. Jerzy Dobrzański

szef Komisji Sportu ORA w Olsztynie

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email