Rajd adwokatów: na motorach, rowerach i pieszo

07.08.2014

Rajd rowerowo–motocyklowo-pieszy - VII Ogólnopolski i XV Izby Adwokackiej w Lublinie - „Narol 2014”, połączony ze szkoleniem adwokackim, odbył się 19 - 22 czerwca.

W tym roku gościliśmy w Narolu, malowniczo położonej roztoczańskiej miejscowości. W pobliżu znajduje się wiele unikatowych rezerwatów przyrody, m.in. Źródła Tanwi, Kobyle Jezioro, Bukowy Las czy Minokąt. Spotkać tu można zarówno przykłady architektury ludowej, jak i dwory ziemiaństwa, drewniane cerkwie, pozostałości zabytków kultury żydowskiej oraz bunkry tzw. „linii Mołotowa” z czasów II wojny światowej.

W rajdzie wzięło udział ok. 90 uczestników, w tym członkowie Naczelnej Rady Adwokackiej w osobach adw.  Władysława Finiewicza, adw. Stanisława Estreicha, przewodniczącego Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA,

adw. Stanisława Kłysa, adw. Justyny Mazur oraz adw. Andrzeja Kozielskiego a także adwokaci Izb Adwokackich w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Opolu, Łodzi i Częstochowie.

Od kilku lat jako uczestników naszego rajdu, poza rowerzystami, serdecznie gościmy motocyklistów oraz pieszych, dla których, jak co roku, przygotowaliśmy specjalne trasy, po których oprowadzali przewodnicy turystyczni.

Pogoda dopisała, a najbardziej wytrwali rowerzyści pokonali łącznie po około 200 km. Również motocykliści przejechali wiele ciekawych i wymagających tras.

Sportowym wyczynom towarzyszyły panele szkoleniowe. Poruszano tematykę podatku od spadków i darowizn oraz kwestię tzw. „narkotyków modyfikowanych”, jako nowego, bardzo groźnego zjawiska.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na przyszłoroczny, VIII Ogólnopolski i XVI Izby Adwokackiej w Lublinie rajd rowerowo – motocyklowo - pieszy, który odbędzie się w terminie od 4 do 7 czerwca 2015 roku, oczywiście na Roztoczu.

Adw. Cezary Lipko

Adw. Paweł Suskiewicz

 

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email