Pierwsza edycja Adwokackich Dni Narciarskich za nami!

20.02.2014

Pierwsza edycja Adwokackich Dni Narciarskich odbyła się w Passo Tonale we Włoszech. Wyjazd szkoleniowo-integracyjny, zorganizowany przez  Izbę Adwokacką w Warszawie, trwał od 25 stycznia do 1 lutego 2014 r.

W imprezie udział wzięło 25 adwokatów i radców prawnych, nie tylko z warszawskiej izby, ale także z Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Łodzi oraz Gdańska. Wszyscy zakwaterowani byli w czterogwiazdkowym hotelu Sport Hotel Vittoria położonym przy wyciągach, o typowo alpejskim charakterze.

To malownicza miejscowość położona na wysokości 1883 m n.p.m. w obrębie słynnej Doliny Słońca, z gwarancją śniegu przez cały sezon. "Val di Sole" jest największym regionem narciarskim w zachodniej części Trentino, w samym centrum Dolomitów.

Celem imprezy była integracja środowisk prawniczych poprzez sport oraz rekreację, połączona z doskonaleniem techniki jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów.  Dla chętnych zorganizowano treningi na tyczkach, przygotowujące do tegorocznych XXXI Narciarskich Mistrzostw Adwokatury. Przywilejem dla uczestników była możliwość bezpłatnego korzystania z nart testowych firmy Rossignol.

Popołudnia wypełniły również inne zajęcia teoretyczne np. wideo analiza jazdy na nartach oraz podstawy serwisowania sprzętu narciarskiego.  Zorganizowano też wspólne wyjście na apres-ski do modnego baru La Baracca, a także wieczór karaoke w klubie hotelowym.  W ramach części szkoleniowej miał miejsce wykład r.pr. Agaty Rewerskiej nt. „Postępowanie dowodowe po noweli KPC oraz nowe zarzuty procesowe”, za który uczestnicy otrzymali punkty szkoleniowe.

Ostatniego dnia odbyły się zawody sportowe w slalomie gigancie o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie.  Najszybsi na stoku okazali się:

Mężczyźni:

1 miejsce - adw. Kamil Szmid (ORA Warszawa) czas 36,70

2 miejsce - adw. Pawel Godorowski (ORA Wrocław) czas 36,86

3 miejsce - apl. adw. Dawid Badaczewski (ORA Warszawa) czas 37,10

Kobiety:

1 miejsce - adw. Monika Rajska (ORA Warszawa) czas 39,60

2 miejsce - adw. Beata Woś (ORA Rzeszów) czas 40,40

3 miejsce - Natalia Pełny (Izba Notarialna w Warszawie) czas 42,25

Wśród gości zwyciężył Andrzej Grzegorzewski (Niemcy) z czasem 36,70.

Głównym partnerem wyjazdu była marka ROSSIGNOL oraz sieć sklepów ADVENTURE SPORTS, a o część merytoryczną zadbała AD EXEMPLUM - Szkoła Prawa Procesowego Agaty Rewerskiej. Nagrody na zawody o Puchar Dziekana Izby Adwokackiej w Warszawie ufundowało także wydawnictwo C.H.BECK oraz WOLTERS KLUWER. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Organizatorem wyjazdu była firma Feel The Flow oraz Komisja Kultury Sportu i Turystyki ORA Warszawa. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na drugą edycję w sezonie 2014/2015.Tekst: adw. Monika Rajska, Przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki ORA Warszawa

Zobacz program ADN

 

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email