Otwarty Turniej Piłki Nożnej Izby Adwokackiej w Warszawie

30.05.2014

II Otwarty Turniej Piłki Nożnej Izby Adwokackiej w Warszawie odbył się 24 maja w Hali Piłkarskiej Bemowo. Wzięło w nim udział 14 drużyn, w skład których wchodziło ponad 150 reprezentantów samorządów prawniczych z całej Polski. Sportowe zmagania obserwował Waldemar Fornalik, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski.


Wśród uczestników znaleźli się prawnicy m.in. z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Przemyśla, Częstochowy i Lublina.

Cieszy rosnąca popularność piłki nożnej wśród adwokatów, radców prawnych, aplikantów adwokackich oraz radcowskich, komorników, asesorów komorniczych, notariuszy, doradców podatkowych oraz sędziów. W ostatnich latach izbowe reprezentacje regularnie trenują i spotykają się podczas meczy towarzyskich, co bezpośrednio przełożyło się na wyższy poziom gier w tegorocznej edycji. Na trybunach nie zabrakło kibiców, składających się głównie z członków rodzin zawodników oraz ich przyjaciół, wśród nich znalazł się także były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Fornalik.

Po zaciętej fazie grupowej do ćwierćfinałów zakwalifikowało się 8 drużyn, z których każda mogła sięgnąć po zwycięstwo w Turnieju, bez względu na miejsce zajęte w grupie. Mecze obfitowały w piękne bramki oraz emocjonujące rozstrzygnięcia. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczów pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy.

Po wyrównanym meczu finałowym, zwycięzcę Turnieju wyłoniła dopiero seria rzutów karnych. Większość zawodników zwycięskiej drużyny to członkowie Izby Notarialnej w Warszawie, jednak grali w niej także przedstawiciele Adwokatury i radcowie prawni. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Izby Adwokackiej w Warszawie. Na podium znaleźli się także zawodnicy drużyny ORA Rzeszów i przyjaciele, w skład której wchodzili adwokaci, sędziowie oraz notariusze z Rzeszowa i okolic.

Królem strzelców turnieju został Grzegorz Giler, zawodnik reprezentujący Izbę Notarialną w Warszawie, a najlepszym bramkarzem turnieju - adw. Paweł Bandurowski, obaj ze zwycięskiej drużyny.

Puchary oraz nagrody książkowe wręczył  adw. Paweł Rybiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz adw. Monika Rajska, przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Partnerami wydarzenia były wydawnictwa Wolters Kluwer oraz C.H. Beck.

Druga edycja Turnieju zakończyła się pełnym sukcesem organizatorów. Turniej okazał się nie tylko doskonałym sposobem na spędzenie upalnej soboty, ale także okazją do zawarcia nowych znajomości oraz zacieśnienia relacji rodzinnych oraz integracji środowisk prawniczych.

 

apl. adw. Albert Stankiewicz, członek Komisji Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie

Foto: Waldemar Borkowski

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email