ORA w Krakowie zorganizowała zawody hippiczne

19.08.2014

17 sierpnia 2014 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Facimiech k. Skawiny odbyły się zawody hippiczne w skokach przez przeszkody, w tym najważniejszy konkurs klasy N (wysokość przeszkód 120 cm) o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Zawody rozgrywane były na zasadach konkursu dokładności z rozgrywką. Do rozgrywki zakwalifikowało się pięć par. Pierwszych czterech zawodników walczących o jak najlepszy czas popełniło błędy na parkurze skutkujące czterema punktami karnymi. Krzysztof Okła – reprezentant kieleckiego Klubu Jeździeckiego - startujący jako ostatni, podjął taktyczną decyzję jazdy dokładnej w wolniejszym tempie. Mimo przekroczenia normy czasu, co kosztowało go trzema punktami karnymi, zawodnik ten wygrał konkurs dnia i na zakończenie zawodów odebrał okazały puchar z rąk adw. Marka Stoczewskiego, wicedziekana ORA w Krakowie.

Gośćmi imprezy byli przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych wraz z członkami rodzin. Wielu uczestników imprezy uczestniczyło w niej wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Dzieci, ale również i dorośli, chętnie korzystali z lekcji jazdy konnej udzielanej przez instruktorkę Agnieszkę Bucką, która udostępniła swoje dwa, bardzo spokojne konie: Warsa i Patisona. Gościom oglądającym przejazdy towarzyszył koncert solisty Krzysztofa Rachwała.

Miła atmosfera i duże zainteresowanie imprezą wpłynęły pozytywnie na formę sportową przedstawiciela krakowskiej adwokatury - mec. Piotra Rachwała, który wygrał konkurs klasy P z wyboru trasy (wysokość przeszkód 110 cm). Zwycięzcy serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.

Udział Krakowskiej Izby Adwokackiej w promocji sportów konnych, których piękna, polska i ułańska tradycja była skutecznie niszczona w czasach PRL spotkała się z uznaniem świata jeździeckiego i pozytywnie wpłynęła na wizerunek Adwokatury.

W trakcie imprezy powołane zostało Koło Przyjaciół Czworonogów (KPC) przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie, które tym samym rozpoczęło swoją działalność.

W jej ramach podjęto już współpracę z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Z ramienia tej organizacji w wydarzeniu uczestniczyła inspektor Aleksandra Wołek. Pierwszą inicjatywą, do której przyłączy się KPC, to wsparcie organizacyjne i finansowe dla bezdomnych zwierząt w ramach corocznego koncertu „Granie na Szczekanie”, który odbędzie się

27 października 2014 r. w Filharmonii Krakowskiej. Już dzisiaj zapraszamy koleżanki i kolegów adwokatów do udziału w tym koncercie i jego finansowego wsparcia. Zapraszamy  również do czynnego udziału w pracach Koła Przyjaciół Czworonogów. O wszelkich szczegółach jego działalności będziemy informowali na bieżąco.

Liczymy również na czynny udział środowiska adwokackiego w kolejnych imprezach i  wydarzeniach organizowanych przez Komisję Integracji, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej  w Krakowie.

 Komisja Integracji Kultury i Sportu

ORA w Krakowie 

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email