Nowa książka dla dzieci adw. Jacka Dubois

09.10.2014

"Momo, ty łobuzie!" to tytuł najnowszej książki dla dzieci autorstwa adw. Jacka Dubois. Została wydana w Oficynie 21, okraszona ilustracjami Tomka Minkiewicza. 

"Pies o imieniu Momo istnieje naprawdę. To potężny Rhodesian Ridgeback, czyli rodezjan afrykański, potomek jednego z najstarszych psich rodów na świecie. Przodkowie Moma podobno towarzyszyli ludziom już w starożytnym Egipcie. Wędrowali z nimi przez całą Afrykę w poszukiwaniu wody, jedzenia i nowych siedlisk. Jak głoszą legendy, nieraz bronili swoich opiekunów przed lampartami, gepardami, a nawet... przed lwami. Ale nasz Momo jeszcze o tym wszystkim nie wie. Na razie pędzi beztroski żywot psa-łakomczucha. Dni mijają mu na spacerach, buszowaniu w kuchni i zabawach z innymi psami. Oczywiście, do czasu... Za sprawą kilku przypadków jego życie już niedługo zmieni się nie do poznania..."

To już dziewiąta książka dla dzieci adw. Dubois, która doczekała się żartobliwego tytułu "największego piestsellera:.

Jacek Dubois (ur. 1962) jest także autorem dwóch zbiorów felietonów: "Kto wrobił Kubusia Puchatka?", Van Worden, Warszawa 2007 i "Koktail z paragrafów", CH. Beck, Warszawa 2011

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email