Narciarskie zmagania adwokatów zakończone

20.02.2012

Ponad 300 osób wzięło udział w XXIX Narciarskich Mistrzostwach Adwokatury. Najlepszą drużynę w tym roku wystawiła izba krakowska, która łącznie zdobyła 136 punktów.

Zawody odbyły się w dniach 16-19 lutego w Krynicy-Zdroju. Uczestniczyli w nich adwokaci wraz ze swoimi rodzinami z osiemnastu izb adwokackich.

Najwięcej punktów w dwuboju, na który składał się slalom gigant i bieg, w swoich kategoriach wiekowych uzyskali: adw. Agnieszka Joanna Schoen z izby krakowskiej, adw. Beata Lorkowska i adw. Justyna Mazur z izby bydgoskiej, adw. Andrzej Wosiński z izby łódzkiej, adw. Cezary Lipko z izby lubelskiej oraz adw. Bartosz Łuć i adw. Piotr Dorniak z izby wałbrzyskiej.

Pierwszego dnia prawnicy konkurowali na stoku Jaworzyny Krynickiej w slalomie gigancie, w trzech grupach wiekowych kobiet, pięciu grupach wiekowych mężczyzn oraz grupach dla gości, podzielonych na dzieci, kobiety i mężczyzn. Wśród pań najlepszy wynik uzyskała adw. Lidia Znamirowska, pokonując trasę w 49.660 sekund. Najlepszy czas wśród mężczyzn - 42,680 sekundy - osiągnął adw. Rafał Kos. Slalom gigant zorganizowano również dla miłośników snowboardu. Najszybszą snowboardzistą była pani Inga Banaszkiewicz (czas: 1:06.530), z panów najlepszy był adw. Wojciech Wyroba (czas: 1:04.320). Szczególny puchar trafił w ręce adw. Andrzeja Banaszkiewicza, najstarszego uczestnika konkurencji narciarskich.

Kolejny dzień sportowcy spędzili w Słotwinach, biorąc udział w konkurencji biegowej. Tego dnia najszybciej do mety dotarła p. Daria Ratymirska, pokonując 2,5 km. trasę w 14:46.550 minut. Wśród mężczyzn najlepszy wynik miał mecenas Piotr Dorniak, który pięciokilometrową trasę przebiegł w 16:45.980 minut.

Zawody były też okazją do udziału w szkoleniach zawodowych. Wykład na temat „tzw. podwójnej bezprawności czynu. Rozważania na tle rozdziału XVI kodeksu karnego” wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Indecki, zaś adw. Małgorzata Gruszecka mówiła o roli adwokata jako patrona aplikanckiego.

Mistrzostwa Narciarskie to jedna z największych imprez sportowych Adwokatury.  Już po raz trzeci jej organizacją zajęła się Okręgowa Rada Adwokacka w Kielcach, z adw. Jerzym Ziębą, dziekanem izby,  na czele. Współorganizatorem była również komisja Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA. Patronat honorowy nad  Mistrzostwami objął adw. Andrzej Zwara, prezes NRA.

zobacz wyniki slalom gigant

zobacz wyniki biegów narciarskich

zobacz wyniki dwuboju

zobacz wyniki drużynowe

Tagi: NRA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email