Motocyklowo-Rowerowo-Pieszy Zlot Adwokatów

21.06.2012

Zakończyła się wiosenna impreza integrująca adwokatów zorganizowana wspólnie przez Klub Motocyklowy Adwokatury Polskiej przy wsparciu Komisji Integracji przy NRA, Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi i Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu, pod nazwą IV Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów Wiosna Riders oraz Rajd Rowerowo-Pieszy Adwokatów Wiosna Bike.

Spotkanie odbyło się w dniach od 24 maja 2012 r. do 27 maja 2012 w Szklarskiej Porębie. Impreza skierowana była do adwokatów oraz sympatyków Adwokatury, miłośników turystyki motocyklowej, rowerowej i pieszej. Przybyło ponad stu uczestników, w tym bardzo liczna grupa ponad 30 motocyklistów.

Jak w poprzednich latach impreza odbywała się w formule mieszanej. Wszyscy spotkali się wspólnie w dniu otwarcia oraz w każdy następny dzień przy śniadaniu i w trakcie wieczornych atrakcji towarzyszących. W piątek i sobotę uczestnicy ruszyli na ciekawe trasy turystyczne. W piątek motocykliści przekroczyli granicę z Czechami w Karkonoszach i zwiedzili między innymi jaskinię motocyklową wykutą w skale, po której można jeździć motocyklami. Następnie udali się do Niemiec do przygranicznego Zittau. Zaledwie po niespełna pół godzinie przekroczyli kolejną granicę do Polski, i przejeżdżając wzdłuż ogromnego wyrobiska kopalni węgla brunatnego pod Bogatynią ponownie przekroczyli granicę z Czechami. Ostatecznie wrócili do Polski pod Świeradowem Zdrój. W zaledwie 4 godziny pięciokrotnie przekroczono granicę trzech państw, oglądając zmieniający się nie do poznania krajobraz. W tym czasie rowerzyści poznali piękne trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie Jakuszycach po których zimą biegają narciarze i odbywają się tak znane imprezy jak Bieg Piastów czy Puchar Świata w narciarstwie klasycznym. Grupa piesza przeszła granią Karkonoszy do źródeł Łaby, następnie nad Śnieżne Kotły, Schronisko pod Łabskim Szczytem, Halę Szrenicką i Wodospad Kamieńczyka.

Po trudach podróży był czas na wypoczynek. Po południu odbyło się szkolenie ze zmian w KPC poprowadzone przez małżeństwo Izabelę i Piotra Gilów, doktorów prawa z Uniwersytetu Wrocławskiego wykonujących zawód radcy prawnego, dzięki czemu wykład miał bardzo praktyczny wymiar. Ukoronowaniem dnia był Bal Dziekański przy orkiestrze. Ogłoszono zwycięzców w kategorii najliczniej reprezentowanej Izby Adwokackiej. Zwyciężyła oczywiście Izba Łódzka, przed Krakowską i Lubelską. W sposób szczególny uhonorowano osoby bez których spotkanie nie doszło by do skutku: adwokata Stanisława Estreicha reprezentującego

NRA oraz Dziekana Izby Łódzkiej adwokata Zbigniewa Wodo. Podziękowania przekazano również Dziekanowi Izby Wałbrzysko-Jeleniogórskiej adwokatowi Wojciechowi Biegańskiemu.

Następnego dnia w sobotę program był jeszcze bardziej napięty. Na szczęście organizatorzy zaplanowali łagodniejszy program wycieczek. Motocykliści odwiedzili słynny Zamek Czocha w okolicach Gryfowa Śląskiego. Następnie motocykle przejechały przez rynki Gryfowa i Lwówka Śląskiego a na zakończenie pomknęły wśród pól i wzgórz do Szklarskiej Poręby.

Grupa piesza i rowerowa odwiedziła Starą Chatę Walońską w Szklarskiej Porębie. Spotkał ich wielki zaszczyt przyjęcia przez samego Juliana Naumowicza, poszukiwacza skarbów i Wielkiego Mistrza Walońskiego. Najpiękniejsze dziewczęta zostały Wiedźmami Walońskimi a większość uczestników doświadczyła Chrztu Walońskiego. Kolejną atrakcją była wizyta na Wodospadzie Szklarki i wspinaczka na Złoty Widok i Grób Karkonosza. Uczestnicy odwiedzili też Dolinę Szczęścia i dom rodzinny Gerhardta Hauptamana, niemieckiego laureata literackiej Nagrody Nobla. Tam też obejrzeli wystawę Vlastimila Hofmana - krakowskiego malarza ze szkoły Jacka Malczewskiego który spędził ostatnią cześć swojego życia w Szklarskiej Porębie. Część osób skorzystała z sąsiedztwa Czech i Niemiec udając się na wycieczki do Pragi i Drezna.

Po obiedzie uczestnicy aktywnie uczestniczyli w różnych zajęciach dodatkowych. Odbyły się I Mistrzostwa Polski Adwokatów w Paintballu i drużynowe rozgrywki piłki siatkowej, a następnie panel wykładów z Prawa Konstytucyjnego (poprowadzony przez adwokat doktor Julię Gierałtowicz) i Prawa o Ruchu Drogowym. Na zakończenie zlotu organizatorzy zaprosili gości do Restauracji Metafora i Klubu Jazgot. Po znakomitej kolacji wysłuchano koncertu początkującego zespołu The Rock Refuge (w którym liderem jest Bartosz Sójka, syn jednego z naszych kolegów adwokatów) oraz grupy bluesowej Domniemani z Ostrowa Wielkopolskiego. W przerwie rozpisane zostały konkursy w różnych dziedzinach. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursów. Nagrody wręczał przybyły na uroczystość Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński a Komandor Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej adwokat Jarosław Szczepaniak wraz z adwokatem Stanisławem Estreichem i z głównym koordynatorem imprezy adwokatem Bartoszem Łuciem podziękowali uczestnikom za wspaniałe spotkanie. W niedzielę rano nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach spotkania wręczając im upominki i gratulacje za wyjątkową wytrwałość na trasie.

Decyzją Komandora Klubu oraz Przewodniczącego Komisji Integracji NRA ustalono, że każdy ostatni weekend maja będzie zarezerwowany na organizację wiosennej imprezy integracyjnej: Wiosna Riders i Wiosna Bike. Za rok prawdopodobnie Mazury!

Więcej informacji i zdjęcia dostępne są na stronie www.wiosnariders.pl

Wybrane Wyniki:

Najpiękniejszy Motocykl: Harley Davidson - adwokat Stanisław Estreich, Lublin

Najwytrwalsza Motocyklistka: adwokat Karolina Bedryj, Wrocław

Najlepsza Rowerzystka: adwokat Joanna Lassota, Rzeszów

Najlepszy Rowerzysta: adwokat Lech Kurpios, Częstochowa

Najlepsza Piechurka: adwokat Beata Lorkowska, Bydgoszcz

Najlepszy Piechur: aplikant adwokacki  Tomasz Wójt, Łódź

Najsympatyczniejsza Uczestniczka Spotkania, adwokat Justyna Mazur, Bydgoszcz

Najsympatyczniejszy Uczestnik Spotkania: adwokat Sławomir Balcerzak, Poznań

Mistrzyni Polski Adwokatów w Paintballu: adwokat Joanna Piórek, Warszawa

Mistrz Polski Adwokatów w Paintballu: aplikant adwokacki Karol Sowa, Warszawa

adwokat Bartosz Łuć

 Jelenia Góra 

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email