Mistrzowie rakiety tenisowej

18.02.2014

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się VI Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów w Warszawie. Do rywalizacji stanęło niemal 90 uczestników z Katowic, Siedlec, Łodzi, Krakowa, Płocka, Bydgoszczy, Radomia  oraz z Kielc.

Reprezentowane były środowiska: adwokatów, aplikantów adwokackich, radców i notariuszy, a także sędziowskie oraz prokuratury.

Turniej zorganizowany został przez Komisję Kultury Sportu i Turystyki Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. 

Rozgrywki odbyły się 18-19 stycznia 2014 r. na kortach Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Ze względu na wyjątkowo duże zainteresowanie, listy startowe zostały zamknięte kilka dni przez rozpoczęciem zawodów.

Po raz drugi turniej gościł w Klubie Tenisowym Legia, gdzie do dyspozycji uczestników jest aż 10 krytych kortów ziemnych. Ponieważ sobotnie gry deblowe zaplanowano do późnego wieczora, zmaganiom na korcie towarzyszyło tradycyjne Players Party w Legia Cafe.  Do zabawy i wyjścia na parkiet zachęcił gości DJ Złoty Środek, grając znane i lubiane przez wszystkich piosenki.

W turnieju rozegrano ponad 200 pojedynków singlowych i deblowych w 7 kategoriach: Mężczyźni OPEN, 35+, 45+, 55+, Kobiety OPEN, Debel Mężczyzn OPEN oraz Mikst OPEN.  Mecze w fazie eliminacyjnej odbyły się w 3- lub 4-osobowych grupach, przez co każdy z uczestników miał szansę rozegrać co najmniej dwa pojedynki singlowe.  Zwycięzcy grup grali dalej już w systemie pucharowym.

W najliczniejszej kategorii Mężczyźni OPEN wystartowało 22 zawodników w siedmiu grupach.  Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł apl. adw. Kamil Guzek (ORA Warszawa), który w finale zmierzył się z adw. Mateuszem Zakrzewskim (ORA Warszawa).  W wyniku niekorzystnego losowania już w ćwierćfinale odpadł adw. Jakub Sokólski (ORA Siedlce) – dotychczas najbardziej utytułowany zawodnik w tej kategorii.  Do półfinału doszli pozostali faworyci adw. Piotr Dobrzański (ORA Bydgoszcz) oraz r.pr. Daniel Kijak (OIRP Warszawa).

W kategorii 35+ gry przebiegały w czterech grupach (15 uczestników). Nie zawiódł adw. Jarosław Kowalewski (ORA Warszawa), który w zaciętym finałowym meczu, pokonał Dariusza Lewandowskiego (Warszawa).  W półfinałach zagrali także adw. Dominik Latos (ORA Warszawa) oraz r.pr. Rafał Cieciera (OIRP Warszawa).

W czterech grupach grano również w kategorii 45+ (16 zawodników).  Najlepszym okazał się r.pr. Remigiusz Kowalów (OIRP Warszawa), pokonując w finale Tomasza Raptisa (Warszawa). Niespodzianką była przegrana w półfinale r.pr. Piotra Zarzeckiego (OIRP Katowice), zeszłorocznego mistrza, który wcześniej wygrał z Tomaszem Raptisem w fazie grupowej.  Do drugiego półfinału awansował Piotr Terlecki (Radom).

W kategorii 55+ mistrzowski tytuł obronił r.pr Marek Cieciera (OIRP Warszawa), a drugie miejsce zajął sędzia Miłosław Sokólski (Siedlce).  W półfinałach zagrali adw. Robert Zając (ORA Katowice) oraz  adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa).

Wśród Pań udział wzięło 13 zawodniczek.  Trzeci rok z rzędu triumfowała apl. adw. Marta Sołtys (ORA Warszawa).  Wicemistrzynią została r.pr. Joanna Neumann de Spallart (OIRP Warszawa). Zacięte pojedynki w półfinałach stoczyły apl. adw. Katarzyna Gajda (ORA Warszawa) oraz apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa).

W mikście apl. adw. Karolina Szudek (ORA Warszawa) wraz z Przemysławem Leśniewskim (Warszawa) w decydującej rozgrywce  zrewanżowała się za singla pokonując apl. adw. Martę Sołtys i apl. adw. Mateusza Gronau (ORA Warszawa).  W finale debla Panów adw. Sławomir Leśniewski (ORA Warszawa) grający razem z synem Przemkiem, w wielkim stylu pokonali mistrzów kategorii singlowych apl. adw. Kamila Guzka oraz adw. Jarosława Kowalewskiego (ORA Warszawa).  Należy dodać, że poziom gier deblowym stał na wyjątkowo wysokim poziomie.

Pierwsze i drugie miejsca we wszystkich kategoriach zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Izbę Adwokacką w Warszawie oraz wieloma cennymi nagrodami od sponsorów, które podczas oficjalnego zamknięcia wręczał adw. Paweł Rybiński – dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Aleksander Krysztofowicz – zastępca sekretarza ORA w Warszawie oraz adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki.

Partnerami turnieju byli LEXUS POLSKA, EURO-TRACK, www.kupDobreWina.pl oraz J.A. Baczewski.

Nagrody rzeczowe ufundowali:  LEXUS POLSKA (pakiety startowe i torby sportowe), firma jubilerska LEWANOWICZ, COTY Polska (kosmetyki Adidas), wydawnictwa WOLTERS KLUWER (pakiety startowe i nagrody książkowe) i CH BECK (dostęp do programu Legalis i komentarze) oraz sklep tenisowy PROTENIS (naciągi i piłki Tecnifibre).

Turniej zaliczany był do klasyfikacji „Amatorzy i Seniorzy PZT” (dawniej „atp”).  Posiadacze ważnych licencji mogli zdobyć cenne punkty, a pozycja w rankingu aktualnie prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy może mieć wpływ na rozstawienie zawodników w innych turniejach.  Specjalne podziękowania należą się Stowarzyszeniu Klub Tenisowy Legia za pomoc w organizacji turnieju, a także Tomaszowi Pazikowi – sędziemu naczelnemu, który przyjmował zgłoszenia, a także czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju. W następnej edycji planowane są nowe kategorie wiekowe: Kobiety 35+ oraz Mężczyźni 65+.

Tekst: adw. Monika Rajska – przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki

Zdjęcia: adw. Michał Biedka, Janusz Ludwikowski

 

Zobacz prezentację z Turnieju 

Zobacz wyniki (faza grupowa i pucharowa)

 WYNIKI:

1/ Mężczyźni OPEN

Finał:

apl. adw. Kamil GUZEK (ORA Warszawa) - adw. Mateusz ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) 6/1

Półfinały:

apl. adw. Kamil GUZEK (ORA Warszawa) - adw. Piotr DOBRZAŃSKI (ORA Bydgoszcz) 6/1

adw. Mateusz ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) - r.rp. Daniel KIJAK (OIRP Warszawa) 6/2

 

2/ Mężczyźni 35+

Finał:

adw. Jarosław KOWALEWSKI (ORA Warszawa) - Dariusz LEWANDOWSKI (Warszawa) 6/3

Półfinały:

adw. Jarosław KOWALEWSKI (ORA Warszawa) - adw. Dominik LATOS (ORA Warszawa) 6/3

Dariusz LEWANDOWSKI (Warszawa) - r.pr. Rafał CIECIERA (OIRP Warszawa) 6/3

 

3/ Mężczyźni 45+

Finał:

Remigiusz KOWALÓW (Warszawa) - Tomasz RAPTIS (Warszawa) 6/4

Półfinały:

Remigiusz KOWALÓW (Warszawa) - Piotr TERLECKI (Radom) 6/4

Tomasz RAPTIS (Warszawa) - r.pr. Piotr ZARZECKI (OIRP Katowice) 6/4

 

4/ Mężczyźni 55+

Finał:

r.pr. Marek CIECIERA (OIRP Warszawa) - sędzia Mirosław SOKÓLSKI (Siedlce) 6/3

Półfinały:

r.pr. Marek CIECIERA (OIRP Warszawa) - adw. Robert ZAJĄC (ORA Katowice) 7/5

sędzia Mirosław SOKÓLSKI (Siedlce) - adw. Sławomir LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) 6/2

 

5/ Kobiety OPEN

Finał:

apl. adw. Marta SOŁTYS (ORA Warszawa) - r.pr. Joanna NEUMAN de SPALLART (OIRP Warszawa) 6/0

Półfinały:

apl. adw. Marta SOŁTYS (ORA Warszawa) -  apl. adw. Katarzyna GAJDA (ORA Warszawa) 6/1

r.pr. Joanna NEUMANN de SPALLART (OIRP Warszawa) - apl. adw. Karolina SZUDEK (ORA Warszawa) 6/0

 

6/ Mężczyźni Debel OPEN

Finał:

adw. S. LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

apl. adw. K. GUZEK (ORA Warszawa) / adw. J. KOWALEWSKI (ORA Warszawa) 9/5

Półfinały:

adw. S. LEŚNIEWSKI (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

adw. D. LATOS (ORA Warszawa)/adw. M. ZAKRZEWSKI (ORA Warszawa) 9/3

apl. adw. K. GUZEK (ORA Warszawa) / adw. J. KOWALEWSKI (ORA Warszawa) -

r.pr. R. CIECIERA(OIRP Warszawa) / r.pr. D. KIJAK (OIRP Warszawa) 9/3

 

7/ Mikst OPEN

Finał:

apl. adw. K.SZUDEK (ORA Warszawa) / P.  LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

apl. adw.  M. SOŁTYS (ORA Warszawa) / apl. adw. M. GRONAU (ORA Warszawa) 9/5

Półfinały:

apl. adw. K. SZUDEK (ORA Warszawa) / P. LEŚNIEWSKI (Warszawa) -

apl. adw. A. PŁAZA (ORA Warszawa) / D. LEWANDOWSKI (Warszawa) 9/2

apl. adw M. SOŁTYS (ORA Warszawa) / apl. adw. M. GRONAU (ORA Warszawa) -

adw. M. RAJSKA (ORA Warszawa) / T. RAPTIS (Warszawa) 9/6

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email