Mistrzostwa przy wietrze 3 w skali Beauforta

11.09.2014

W pełnym słońcu i przy sile wiatru 2-3 w skali Beauforta, aż 17 jednakowych jednostek wzięło udział w Adwokackich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie. To była już 9. edycja, którą zorganizowała 4-7 września Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

W ciągu dwóch dni rozegrano osiem wyścigów, z czego dwa długodystansowe tj. o Błękitną Wstęgę jeziora Mamry oraz Święcajty. Warunki atmosferyczne były wręcz idealne - pełne słońce i wiatr o sile 2-3 w skali Beauforta.

Poziom Mistrzostw z roku na rok rośnie i daleko im do amatorskich rejsów, bowiem umiejętności zawodników, ich zaangażowanie i skupienie, które można było zaobserwować w czasie każdego rozegranego biegu, wynoszą tę imprezę do rangi profesjonalnych mistrzostw żeglarskich. „Po raz trzeci organizuję Mistrzostwa i obserwuję coraz wyższy poziom sportowy. Czołowe załogi potrafią wykonywać zwroty z kiwką i na odliczanie” - potwierdza Karol Górski, doświadczony regatowiec.

Sportowe zmagania zwieńczone zostały szeregiem imprez towarzyszących, m.in. koncertem szantowym i wieczorami z DJ’ami, które niewątpliwie sprzyjały zawieraniu nowych przyjaźni i integracji. Adwokaci mogli również poznać najnowszy model GT oraz Land Cruisera, które zapewniła Toyota Bielany.

Znaczenie imprezy podniósł udział przedstawicieli władz Adwokatury w tym: adw. Andrzeja Kozielskiego, dziekana - ORA w Olsztynie, adw. Małgorzaty Kożuch – członka Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Grzegorza Jaworskiego - przewodniczącego Komisji Sportu ORA w Katowicach; adw. Dariusza Wojnara – wicedziekana ORA w Łodzi, adw. Bartosza Przeciechowskiego i adw. Macieja Chorągiewicza – członkowie ORA w Lublinie.

W trakcie ceremonii wręczenia nagród, swoją obecnością zaszczycili nas Dawid Fabiś z Orange Polska, Andrzej Schuetz dyrektor firmy Henri Lloyd Polska, przedstawiciel Wolters Kluwer Klaudiusz Kaleta - których obecność podkreśliła rangę oraz prestiż imprezy.

Mistrzostwa zorganizowano przy współpracy z Sailing Event Karola Górskiego. Honorowy patronat nad imprezą objął przewodniczący Komisji adw. Stanisław Estreich – dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W mistrzostwach wzięło udział 17 jednakowych jednostek Twister 800.

Sponsorami regat byli: Orange Polska, Henri Lloyd, Rainmaker Yacht Club, Code Zero, Wolters Kluwer, Balkart.

Kategoria Adwokaci

1. Łukasz Stefaniuk – ORA w Lublinie

2. Malina Boduch – ORA w Gdańsku

3. Aleksander Woźnicki – ORA w Warszawie

4. Karol Drożdż – ORA w Warszawie

5. Michał Szewczyk – ORA w Warszawie

6. Michał May Majewski – ORA w Katowicach

7. Bartosz Przeciechowski – ORA w Lublinie

8. Artur Latawiec – ORA w Krakowie

9. Przemysław Piotrowski – ORA w Warszawie

10. Dariusz Wojnar – ORA w Łodzi

11. Jerzy Dobrzański – ORA w Olsztynie

12. Magdalena Dębska – ORA w Gdańsku

13. Anisa Gnacikowska – ORA w Warszawie

14. Ryszard Dopierała – ORA we Wrocławiu

Kategoria Open

1. Adam Szyszkowski ŻTŻ

2. Maciej Polański Offshore Wave

3. Anna Woźnicka Orange Polska

Zwycięzca Wyścigu o Statuetkę Orange Malina Boduch

Zwycięzca Błękitnej Wstęgi Jeziora Mamry Malina Boduch

Zwycięzca Błękitnej Wstęgi Jeziora Święcajty Aleksander Woźnicki

adw. Anisa Gnacikowska

Komandor Mistrzostw

 

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email