Mec. Jacek Dubois autorem kolejnej książki dla dzieci

15.11.2013

Jacek Dubois – z zawodu adwokat, z zamiłowania pisarz. 20 listopada br. rynek wydawniczy wzbogaci się o Jego nową publikację przeznaczoną dla najmłodszych czytelników pt. „Staś i Weronika”.

„Staś i Weronika” to historia rodziny państwa Obłoków. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od innych rodzin. Pan Obłok jest architektem, jego żona – tłumaczką książek z języka hiszpańskiego. Mają dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Wygląda na opis wręcz typowy, jednak sytuacja komplikuje się, gdy dorośli bohaterowie zaczynają wpadać w ciągłe tarapaty, a dzieci – Staś i Weronika – próbują pomóc swoim rodzicom.

Autor – adw. Jacek Dubois – w czasie wolnym od rozpraw na sali sądowej podróżuje po świecie dziecięcej wyobraźni. W swoim dorobku literackim ma dwa zbiory felietonów i siedem książek dla dzieci, w tym cykl powieści detektywistyczno-przygodowych: „Koty pustyni”, Sfinks w (o)błędzie” oraz „A wszystko przez Faraona”, jednej z niewielu polskich książek tego gatunku przetłumaczonej na język chiński.

„Staś i Weronika” pojawi się nakładem wydawnictwa Oficyna 21. Treść wzbogacą ilustracje autorstwa Tomasza Minkiewicza.

czytaj informacja prasowa

Tagi: publikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email