Krakowska adwokatura artystycznie i naukowo

15.05.2013

Jubileuszowe Święto Prawników, koncert w Klubie Adwokackim oraz wykład prof. dr Andrzeja Zolla – to najbliższe wydarzenia z udziałem adwokatury w Krakowie.

23 maja o godz. 20:00 w Klubie Adwokackim w Krakowie odbędzie się koncert, w którym wystąpią: prof. Zdzisław Łapiński (wiolonczela), rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Kazimierz Moszyński (flet), profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Michał Dziad (fortepian).  W programie znajdą się utwory takich kompozytorów jak: Carl Maria von Weber, Claude Debussy, Bohuslav Martinu.

25 maja w godz. 17:00-22:30 odbędzie się szereg uroczystości związanych z obchodami 10. jubileuszowego Święta Prawników. W debacie pt. „Jak służyć sprawiedliwości”, swoje uczestnictwo potwierdził dr Jarosław Gowin, poseł na Sejm RP oraz prof. dr hab. Jerzy Stelmach z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach wydarzenia, odbędzie się również procesja z relikwiami i obrazem św. Ivo Helory, patrona prawników, która rozpocznie się o godz. 19:15 na dziedzińcu Collegium Maius UJ. Następnie w Kolegiacie Akademickiej Św. Anny odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji prawników.

27 maja natomiast prof. dr Andrzej Zoll wygłosi wykład pt. „Część ogólna Kodeksu karnego w zamierzeniach Komisji Kodyfikacyjnej”. Spotkanie z profesorem będzie miało miejsce w Auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17.

Czytaj: harmonogram uroczystości Święta Prawników

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email