Koncert zaduszkowy w Krakowie

06.11.2015

W Dzień Zaduszny, 2 listopada, odbył się w Klubie Adwokackim w Krakowie  im. adw. Janiny Ruth Buczyńskiej koncert poświęcony pamięci adwokatów, którzy zmarli w mijającym roku. 

W koncercie wystąpili: Monika Korybalska – sopran, Mariola Cieniawa – fortepian, Robert Kabara – skrzypce, prof. Tadeusz Malak – słowo.

Adwokatów, którzy zmarli w minionym roku wspominał adw. Paweł Gieras, dziekan izby krakowskiej. Wspomnienie dotyczyło także zmarłego w październiku br., Włodzimierza Olszewskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa, byłego sędziego i przewodniczącego Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Uczestnicy zaduszek pożegnali także byłą wiceminister sprawiedliwości, adwokat Monikę Zbrojewską oraz prof. Eugenię Kwiatkowską – wybitnego psychiatrę, znawczynię muzyki operowej i stałą bywalczynię koncertów w Klubie Adwokatów w Krakowie. 

Koncert, który odbył się przy, jak zawsze, wypełnionej po brzegi sali, sprawił, że wszyscy jego uczestnicy odczuli i przeżyli ten szczególny dzień w zadumie nad przemijaniem czasu, z odwiecznym pytaniem: skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd idziemy?


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email