Kolejna powieść adw. Marcina Sobeckiego

20.02.2015

"Anatomia spisku" to już trzecia powieść adw. Marcina Sobeckiego, wydana przez "Novae Res". Poprzednie książki to „Operacja Mamba” i  "Rue D'ASSAS 13”.

Najnowsza również jest powieścią sensacyjną. Inspiracją dla autora był zamach na życie Jana Pawła II, do jakiego doszło 13 maja 1981 roku. Adw. Sobecki zastanawia się jakie znaczenie dla polityków po obu stronach muru berlińskiego miał wybór Polaka na papieża i komu zależało na jego śmeirci. 

Nigdy do końca niewyjaśniony zamach na Jana Pawła II od wielu lat rozpala wyobraźnię badaczy i zwykłych śmiertelników. Ostatecznie przecież Ali Ağca mógł być tylko narzędziem w rękach o wiele potężniejszych ludzi, a nie szalonym islamistą… 

"Anatomia spisku" to trzecia powieść sensacyjna szczecińskiego adwokata Marcina Sobeckiego, a każda książka spotyka się z życzliwym przyjęciem czytelników. 

Warto przypoomnieć, że sławę pisarską zyskali tacy adwokaci jak Jacek Dubois, autor książek przygodowych dla dzieci czy też hiszpański adwokat-pisarz Ildefonso Falcones, którego powieść „Katedra w Barcelonie” stała się bestsellerem na całym świecie. Mało kto pamięta, że głównym źródłem dochodu dla Jana Brzechwy było prowadzenie kancelarii adwokackiej. 

Zachęcamy do lektury i czekamy na kolejne odkrycia literackie w palestrze.

Tagi: publikacje

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email