Jubileuszowe Mistrzostwa Narciarskie Adwokatury

06.03.2013

W dniach od 28 lutego do 3 marca 2013 r. miłośnicy sportów zimowych – adwokaci, zebrali się na stokach Beskidu Śląskiego, aby rywalizować podczas XXX Mistrzostw Narciarskich Adwokatury.

Tegoroczne Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Okręgowa Radę Adwokacka w Katowicach. Komisji organizacyjnej przewodniczył adw. Grzegorz Jaworski, przy współpracy z adw. Stanisławem Estreichem, przewodniczącym Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, który pełnił honory prowadzącego uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom zawodów w narciarskim slalomie gigancie oraz zawodach drużynowych. Swoją obecnością zaszczycili nas ponadto członkowie prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej: adw. Mirosława Pietkiewicz, adw. Małgorzata Gruszecka, adw. Ewa Krasowska oraz adw. dr Monika Strus-Wołos.

Mistrzostwa, które zorganizowane zostały w malowniczej scenerii Beskidu Śląskiego, przyciągnęły adwokatów, aplikantów adwokackich, przedstawicieli innych zawodów prawniczych oraz ich gości z niemal każdego zakątka Polski – od Tatr, przez stolicę, po wybrzeże Bałtyku.

W mistrzostwach wzięło udział blisko 350 osób, z czego 49 to członkowie katowickiej izby adwokackiej, którzy reprezentowali izbę we wszystkich możliwych  konkurencjach sportowych. Czołowymi przedstawicielami izby w zawadach sportowych okazali się: apl. adw. Anna Walencka (I miejsce slalom gigant narty, I miejsce dwubój), apl. adw. Katarzyna Kaszub ( III miejsce slalom gigant narty, II miejsce narciarstwo klasyczne, II miejsce dwubój), apl. adw. Michał Zawiła ( I miejsce slalom gigant snowboard), apl. adw. Maciej Pasiniewicz (II miejsce slalom gigant snowboard) oraz apl. adw. Michał May-Majewski i apl. adw. Oskar Złotowski.

W czasie mistrzostw, poza stałymi już konkurencjami, tj. slalomem gigantem w narciarstwie i snowboardzie oraz biegami narciarskimi, odbyły się zawody drużynowe w slalomie równoległym. Nowa konkurencja, która zorganizowana została niemalże na poziomie olimpijskim, cieszyła się dużym zainteresowaniem przedstawicieli wszystkich izb adwokackich. W związku z tym wyrażamy nadzieję, iż tego rodzaju rywalizacja wejdzie na stałe do programu i będzie kontynuowana na  corocznych Mistrzostwach Narciarskich Adwokatury. Z wielką radością informujemy, że drużyna izby katowickiej w składzie apl. adw. Anna Walencka, apl. adw. Katarzyna Kaszub, apl. adw. Oskar Złotowski, apl. adw. Michał May-Majewski, wykazała się umiejętnościami narciarskimi na najwyższym poziomie, pokonując przedstawicieli z innych okręgów i zajmując najwyższe miejsce na podium. W finale drużyna izby katowickiej, pokonała przedstawicieli izby krakowskiej 4:0, wygrywając tym samym każdy bieg finałowy.

Podziękowania należą się również wszystkim przedstawicielom naszej izby, którzy wystartowali w zawodach, bowiem wspólnie wywalczyliśmy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich izb adwokackich, pozostawiając w tyle 14 izb – ustępując miejsca jedynie izbie krakowskiej.

Oprawę sportową mistrzostw zapewniła firma Xtraining „Świat Przygody” Grzegorza Foriasa z Wisły, która swym profesjonalizmem zagwarantowała członkom palestry przeżycia sportowe na najwyższym poziomie.

Jak powszechnie wiadomo, Mistrzostwa Adwokatury w Narciarstwie, to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wspaniała okazja do spotkania i rozmowy z kolegami adwokatami z całej Polski.

Inauguracja mistrzostw odbyła się podczas biesiadnego wieczoru w rytm góralskiej muzyki zespołu Torka. Odbył się także Bal Dziekańsko-Komandorski pod przewodnictwem adw. Romana Kusza, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach oraz adw. Grzegorz Jaworskiego, komandora mistrzostw. Swoją obecnością zaszczycili nas: adw. Jerzy Glanc, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku, adw. Jerzy Zięba, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach, adw. Andrzej Kozielski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie, adw. Bogusław Owsianik, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, adw. Marek Mikołajczyk, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, adw. Cezary Goryszewski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu, adw. Witold Pospiech, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie, adw. Jerzy Stworzewicz, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej, adw. Janusz Sobczyk, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Dziekani wręczyli zwycięzcom nagrody w narciarstwie klasycznym oraz snowboardzie.

Po raz kolejny reprezentanci palestry pokazali, że sport jest nieodłącznym elementem życia niejednego adwokata i aplikanta adwokackiego.

W imieniu komisji ds. organizacji Mistrzostw Narciarskich Adwokatury

przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach

apl. adw. Katarzyna Kaszub


Czytaj:

wyniki zawodów

klasyfikacja izb

snowboard – slalom gigant

narciarstwo alpejskie – slalom gigant – ranking zawodów

narciarstwo alpejskie – slalom gigant – ranking przejazdu

drużynowy slalom równoległy – finały

narciarstwo alpejskie – slalom gigant równoległy – sesja eliminacyjna

dwubój

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email