IV Otwarty Zimowy Turniej Tenisowy Adwokatów

01.02.2012

Tegoroczna czwarta edycja Otwartego Zimowego Turnieju Tenisowego Adwokatów, odbyła się w dniach 21-22 stycznia b.r. Po raz drugi już tenisiści gościli w zaprzyjaźnionym i nowoczesnym obiekcie sportowym – Okęcie Tennis Club, przy ul. Radarowej w Warszawie.

Aby sprawiedliwości stało się zadość, zaproszono do uczestnictwa także radców prawnych i kolegów wykonujących inne zawody prawnicze. W turnieju udział wzięła rekordowa ilość uczestników – ok. 70 tenisistów!  Rozegrano ponad 100 meczy w 7 kategoriach turniejowych. Patrząc na poziom gier, należy dodać, że prawnicy posługują się rakietą tenisową równie dobrze jak literą prawa. Zawody miały tym razem iście międzynarodową oprawę dzięki sponsorowi głównemu – marce samochodowej Lexus. Udział w mikście wziął Tsutomo Otsubo – Prezydent Toyota Motor Poland, wraz z żoną, grający na wyjątkowo wysokim amatorskim poziomie.

Gry singlowe mężczyzn rozegrano po raz pierwszy w historii turnieju w aż czterech kategoriach wiekowych. Najliczniejsza z nich to kategoria OPEN, w której wystartowało aż 18 zawodników. Mecze odbyły się w systemie pucharowym. Zwyciężył aplikant adwokacki Jakub Sokólski, pokonując w finale kolegę r. pr. Daniela Kijaka (6:1, 6:2).

W kategorii 35+ rywalizacja była już w grupach. W roli faworyta występował r. pr. Rafał Cieciera, który nie zawiódł oczekiwań, wygrywając w zaciętym finałowym meczu adw. Pawła Rybińskiego, przewodniczącego Komisji Sportu przy ORA w Warszawie (6:2, 6:2).

W równie silnie obsadzonej kategorii 45+ najlepszy okazał się Piotr Zarzecki, radca prawny z Katowic, pokonując Ireneusza Sarneckiego 6:2, 1:0 ret.

W ślady syna w kategorii 55+ poszedł ojciec. R. pr Marek Cieciera, który w finale zdecydowanie wygrał z Wojciechem Wasilewskim 6:0 6:0, w całym turnieju tracąc zaledwie 4 gemy.

Wśród pań w meczu finałowym zwyciężyła apl. adw. Marta Sołtys, która nie miała sobie równych. Drugie miejsce zajęła r. pr. Beata Wilecka, ciesząc się z dwóch ‘odebranych gemów’ byłej zawodniczce. Marta Sołys ponownie triumfowała w mikście, wraz z apl. adw. Mateuszem Gronau, pokonując przedstawicieli Towoty 6:0, 6:2. Do rozstrzygnięcia meczu deblowego wśród Panów potrzebny był super tiebreak. Tak jak rok temu wygrał adw. Bartłomiej Jankowski z Michałem Zagórskim, pokonując po wyjątkowo widowiskowym meczu, radców prawnych – Jarosława Ciecierę oraz Daniela Kijaka (6:4, 3:6, 10:4).

W sobotę wieczorem zorganizowano tradycyjne Players Party w Steff Cafe, która mieści się w odnowionym Instytucie Teatralnym w parku Ujazdowskim. Przy lampce wina omawiano taktykę gier finałowych, dyskutując która korporacja prawnicza wypadnie lepiej w turnieju. Na jesień zaplanowano kolejny mecz ADWOKACI – RADCOWIE PRAWNI. W pierwszym meczu rozegranym w 2011 r wygrali radcowie.

Pierwsze i drugie miejsca zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Radę oraz wieloma cennymi nagrodami. Nagrody wręczył mec. Paweł Rybiński, przewodniczący komisji sportu oraz adw. Monika Rajska, organizator turnieju. Nad jego sprawnym przebiegiem czuwała także Katarzyna Krakowska, sędzia naczelny oraz Michał Zagórski, prawnik i manager klubu OTC.

Specjalne podziękowania dla naszych hojnych sponsorów i fundatorów nagród, bez których turniej ten nigdy by się nie odbył: Lexus, COTY (kosmetyki Adidas), biżuteria LEWANOWICZ, CH Beck, Wolters Kluwer, Magazyn TRENDY, Carslsberg, Coca-Cola, HBC oraz J.A. Baczewski. Do zobaczenia za rok!

adw. Monika Rajska

adw. Paweł Rybiński – Przewodniczący Komisji Sportu

Czytaj wyniki

Zobacz filmik na YouTube

Tagi: NRA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email