I Otwarty Turniej Piłki Nożnej Izby Adwokackiej w Warszawie

01.07.2013

18 maja 2013 r. na Hali Piłkarskiej na Bemowie odbył się I Otwarty Turniej Piłki Nożnej izby adwokackiej w Warszawie, w którym wzięło udział ponad 160 reprezentantów samorządów prawniczych z całej Polski.

Wśród uczestników znaleźli się prawnicy m. in. z Warszawy, Katowic, Częstochowy i Lublina. Piłkarze rywalizowali na trzech boiskach jednocześnie, dzięki czemu w ciągu jednego dnia turnieju rozegranych zostało 68 meczów.

Adwokaci, aplikanci adwokaccy, radcowie prawni, aplikanci radcowscy, komornicy, asesorzy komorniczy oraz notariusze prezentowali wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Podczas turnieju nie zabrakło zaciętych rozegrań i pozytywnej, piłkarskiej rywalizacji. Nad prawidłowością przebiegu meczów pieczę sprawowali doświadczeni sędziowie piłkarscy. W przerwie turnieju, uczestnicy zebrali się w restauracji zlokalizowanej w budynku hali i wspólnie oglądali telewizyjną transmisję ze starcia drużyn z samego szczytu tabeli polskiej Ekstraklasy tj. Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z drużyny Legal Alliance, w skład, której wchodzili adwokaci i aplikanci adwokaccy z izby adwokackiej w Warszawie. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja izby komorniczej w Warszawie. Na podium stanęła również reprezentacja izby Adwokackiej w Katowicach.

Królem strzelców turnieju został Michał Różycki, zawodnik reprezentacji izby adwokackiej w Katowicach, a najlepszym bramkarzem turnieju został adw. Michał Strecker ze zwycięskiej drużyny Legal Alliance.

Puchary oraz nagrody książkowe wręczył adw. Paweł Rybiński, przewodniczący Komisji Sportu oraz adw. Monika Rajska i aplikanci adwokaccy: Albert Stankiewicz, Maciej Górski, Artur Bobrowski oraz Tomasz Sójka – organizatorzy zawodów.  Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Wolters Kluwer.

Z uwagi na duże zainteresowanie turniejem drużyn z Polski oraz dużą ilość ciepłych słów po turnieju, wolą organizatorów jest uczynić z turnieju coroczną imprezę, która integrowałaby środowisko prawnicze całego kraju.

apl. adw. Albert Stankiewicz

Foto: Waldemar Borkowski

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email