Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej

30.10.2013

13 października br. przedstawiciele najmłodszego pokolenia adwokatury spotkali się na Torze Służewiec aby wziąć udział w III Gonitwie o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej. Poniżej publikujemy relację adw. Moniki Rajskiej, członka Komisji Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Już po raz trzeci Komisja Sportu przy ORA w Warszawie we współpracy z Oddziałem Wyścigów Konnych Totalizatora Sportowego S.A. zorganizowała spotkanie aplikantów na Torze Służewiec w loży honorowej nad tzw. „dżokejką”. 13 października br. główną atrakcją dnia była III Gonitwa o Puchar Aplikantów Adwokackiej Izby Warszawskiej.

Była to jedna z dziewięciu niedzielnych gonitw, w których wystartowało ponad 60 wierzchowców. O godz. 14:00 bomba poszła w górę po raz trzeci tego dnia. Gonitwa o Puchar Aplikantów rozpoczęła się od prowadzenia przez najczęściej obstawianą Special Motivation, którą na prostej zaatakował Harmatan. Jednak galopująca środkiem toru Amoreena z dżokejem Aleksandrem Kabardovaem okazała się najszybsza. Drugi do mety dobiegł Silmarillion, a dopiero trzeci był Harmatan – jeden z faworytów.

W dekoracji na padoku uczestniczyli: adw. Paweł Rybiński, dziekan ORA w Warszawie, adw. Krzysztof Boszko, sekretarz NRA, adw. Grzegorz Majewski, prezes Sądu Dyscyplinarnego ORA w Warszawie, adw. Małgorzata Szmajdzińska, poseł na Sejm RP, Michał Szczerba, poseł na Sejm RP oraz przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds Jeździectwa i Wyścigów Konnych, adw. Monika Rajska, członek Komisji Sportu ORA w Warszawie oraz apl. adw. Przemysław Krzemieniecki. Puchary ufundowane przez radę wręczono dżokejowi – Aleksandrowi Karbadov, właścicielce konia – Grażynie Kozak, trenerowi – Kazimierzowi Rogowskiegmu oraz hodowcy – Bogdanowi Tomaszewskiemu. Zwycięska Amoreena została udekorowana derką z logo Adwokatury.

W zorganizowanym z tej okazji bankiecie w Loży Honorowej wzięło udział ponad 200 aplikantów wraz z rodzinami. Z inicjatywy Fundacji Prawo do Pomocy, której założycielami są znani adwokaci oraz radcowie prawni, zorganizowano publiczną zbiórkę pieniędzy, w ramach której udało się zebrać kwotę 852,67 zł na stypendia dla studentów prawa lub młodych prawników znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Wyścigi konne po raz kolejny okazały się nie tylko ciekawym wydarzeniem sportowym, ale również doskonałą okazją do integracji naszego środowiska. Tor Służewiecki już od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans, powracając do dawnej świetności, kiedy wyścigi były sportem elit i wielkim wydarzeniem towarzyskim. Warszawski hipodrom powstał tuż przed wojną, a Trybuna Honorowa do dziś zachowała swoją formę architektoniczną. Jest obecnie jednym z siedmiu najważniejszych torów na świecie.

Tekst: adw. Monika Rajska, Komisja Sportu ORA w Warszawie

Zdjęcia: adw. Michał Biedka


Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email