Dzień Judaizmu i koncert pamięci kard. Macharskiego w Krakowie

16.01.2019

Archidiecezja Krakowska i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie zapraszają na XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, podczas którego odbędzie się koncert upamiętniający kard. Franciszka Macharskiego. Koncert poprowadzi 17 stycznia adw. Stanisław Kłys.

Na uroczystości w synagodze Tempel wezmą udział kard. Stanisław Dziwisz oraz przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Tadeusz Jakubowicz.

Podczas koncertu wystąpią: ks. prof. Łukasz Kamykowski (UP JPII), Kuba Lewinger i Jerzy Trela (Teatr Stary w Krakowie) oraz Jeno Lisztes (cymbały), Dawid Czernik "Jajeśnica" (skrzypce) z zespołem w składzie Mateusz Dudek (akordeon), Jacek Długosz (gitara).

Miejsce koncertu: synagoga Tempel, ul. Miodowa 24 w Krakowie, początek o ogdz. 18.00.

Uroczysty koncert w synagodze Tempel został zorganizowany z inicjatywy wspólnoty żydowskiej, dla uczczenia pamięci kard. Macharskiego z okazji 40. rocznicy jego sakry biskupiej. Kardynał zmarł 2 sierpnia 2016 r.

Dzień Judaizmu to święto w polskim Kościele katolickim, ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku, obchodzone corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ma na celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.

 

Tagi: koncert, Dzień Judaizmu

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email