Dzień Adwokacki na Służewcu

29.05.2014

Gonitwa o Puchar Adwokatury Polskiej była głównym punktem Dnia Adwokackiego na Służewcu. Odbył się on 17 maja i zgromadził ponad 300 adwokatów z rodzinami. 

Impreza integracyjna cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem środowiska adwokackiego. Na spotkanie zorganizowane we współpracy z Totalizatorem Sportowym Odział Wyścigi Konne w Loży Honorowej nad tzw. dżokejką z okazji Gonitwy o Puchar Adwokatury Polskiej przyszło ponad 300 adwokatów wraz z rodzinami, niektórzy po kilku godzinach pracy w kancelarii w ramach akcji Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli adw. Paweł Rybiński – dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie oraz adw. Stanisław Estreich – przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, a zarazem  dziekan Izby Adwokackiej w Lublinie.

Atrakcją dnia była gonitwa o Puchar Adwokatury Polskiej.  Bomba poszła w górę o godz. 16:00 a rywalizację na dystansie 1200 m rozpoczęły 3-letnie konie czystej krwi arabskiej III grupy. Pewne zwycięstwo odniósł Anno Lepi dosiadany przez dżokeja Szczepana Mazura, drugie miejsce zajął koń Lilith, a trzeci do mety dobiegł Cymbergaj.  To była czwarta z dziewięciu gonitw tego dnia, w których w sumie wystartowało ponad 70 wierzchowców.  Suma nagród wyniosła ponad 130 tys. złotych.

W dekoracji na padoku udział wzięli: adw. Stanisław Estreich, adw. Paweł Rybiński - dziekan Izby Adwokackiej w Warszawie, adw. Małgorzata Szmajdzińska - poseł na Sejm PR, Michał Szczerba - poseł na Sejm RP i Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, Paweł Zalewski - europoseł, adw. Monika Rajska - przewodnicząca Komisji Kultury Sportu i Turystyki ORA Warszawa.  Właścicielami, trenowanego przez Józefa Siwonię, Anno Lepi są Elwira i Paweł Krakowiakowie oraz Agnieszka Marczak.  Zwycięski Anno Lepi został udekorowany derką z logo Adwokatury Polskiej.

Już od kilku sezonów wyścigi konne, a tym samym tor na Służewcu przechodzą swoisty renesans. Obecnie prowadzone prace modernizacyjne mają na celu przywrócenie dawnej świetności  tego historycznego toru wybudowanego w 1939 roku.  Nowa infrastruktura, która powstanie w przyszłym roku spowoduje, że warszawski hipodrom stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla elit.

Dziękujemy naszym partnerom, bez których to wydarzenie nie miałoby takiej oprawy: Totalizator Sportowy Oddział Wyścigi Konne, MK CAFE, J.A. Baczewski i Carlsberg.

Tekst: adw. Monika Rajska

Zdjęcia: Dariusz Breś http://foto.quaint.pl/

 

Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email