Dzień Adwokacki na Służewcu

17.05.2013

12 maja 2013 r. adwokaci i aplikanci adwokaccy gościli w loży honorowej na Torze Służewiec, skąd obserwowali wyścigi odbywające się na warszawskim hipodromie.

Dzień Adwokacki na Służewcu zorganizowały: Komisja Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób.

Na zaproszenie Oddziału Wyścigów Konnych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., obchody Dnia Adwokackiego odbyły się loży nad tzw. „dżokejką”.

Atrakcją dnia była gonitwa o Puchar Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, która rozpoczęła się o godz. 15:30. Na dystansie 1800 m galopowały 3-letnie konie czystej krwi arabskiej II grupy. Suma nagród wyniosła 12 600 tys. zł. Pewne zwycięstwo odniosła klacz Epiona dosiadana przez dżokeja Antona Turgaeva. Drugie miejsce zajął Groton, a trzeci do mety dobiegł Overton.

Była to druga z 7 gonitw tego dnia, w których wystartowało ponad 50 wierzchowców, a dzienna pula nagród wyniosła 110 600 tys. złotych.

Podczas dekoracji, która odbyła się na padoku, puchary ufundowane przez Adwokaturę Polską wręczali: adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Stanisław Estreich. przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy NRA, adw. Ziemisław Gintowt, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, adw. Paweł Rybiński, przewodniczący Komisji Sportu ORA w Warszawie, adw. Aleksander Pociej, senator RP, adw. Małgorzata Szmajdzińska, poseł na Sejm RP, adw. Ryszard Kalisz, poseł na Sejm RP, Maks Kraczkowski, poseł na Sejm RP, Rafał Trzaskowski, poseł Parlamentu Europejskiego, adw. Adam Hać, radny, oraz Michał Szczerba, poseł na Sejm RP i przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyścigów konnych i jeździectwa.

Warszawski hipodrom od trzech lat przeżywa prawdziwy renesans, a zabytkowa trybuna dosłownie pęka w szwach. Wybudowany w 1939 r., położony niemalże w centrum miasta tor, dziś śmiało może konkurować z francuskim Longchamps czy angielskim Ascot. To prawdziwa perła architektury polskiej okresu międzywojennego. Cały obiekt jest pełen ciekawych architektonicznych rozwiązań. Budynek „dżokejki”, w którym odbywał się adwokacki koktajl, należy do jednego z nich.

Partnerami wydarzenia byli: Odział Wyścigi Konne Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., MK Cafe, www.dobrewina.pl Carlsberg oraz J.A. Baczewski.

Jesienią komisja sportu planuje zorganizowanie trzeciej edycji Gonitwy o Puchar Aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie.

adw. Monika Rajska

Komisja Sportu ORA w WarszawieZdjęcia: adw. Michał Biedka, Piotr Fotek 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email