Adwokacki Rajd Nordic Walking

25.10.2013

W dniach 26-28 września br. w Kołobrzegu odbył się II Adwokacki Rajd Nordic Walking. Poniżej przedstawiamy relację z wydarzenia, przygotowaną przez adw. Agnieszkę Aleksandruk-Dutkiewicz z Komisji Spraw Socjalnych, Kultury i Sportu oraz Klubu Adwokata szczecińskiej izby adwokackiej.

Po raz drugi Szczecińska Izba Adwokacka była organizatorem imprezy sportowej pod nazwą „Adwokacki Rajd Nordic Walking”, odbywającej się przy wsparciu Naczelnej Rady Adwokackiej. W dniach 26-28 września gościliśmy w Kołobrzegu w hotelu „Aquarius”, znanym członkom palestry z corocznych konferencji Zrzeszenia Prawników Polskich. Zmagania sportowe połączone były ze szkoleniami zawodowymi - zaproszenie na wykłady przyjęła Sędzia Sądu Najwyższego Helena Ciepła oraz adw. Andrzej Zajda.

Pierwszego dnia po przybyciu do hotelu i kolacji, uczestnicy zostali wciągnięci w wir rozmów oraz tańców podczas zamkniętej dyskoteki w Klubie ATLANTIS. W rytmach muzyki serwowanej „na życzenie” przez DJ`a bawiono się do bladego świtu. Następnego dnia rankiem grupa „kijkowiczów”, pod przewodnictwem doświadczonych w tej dziedzinie liderów, była gotowa do wymarszu celem zdobycia kołobrzeskich plaż. Szerokie piaszczyste brzegi oraz świeże, nadmorskie powietrze pozwoliły piechurom na aktywny sportowy wysiłek oraz na poznanie pięknych okolic Kołobrzegu z nadmorskiej perspektywy. Po południu, orzeźwieni sportową rywalizacją, uczestnicy oddali się aktywności intelektualnej – udziałowi w wykładzie z zakresu prawa karnego, prowadzonym przez mecenasa Andrzeja Zajdę. Wieczorem na uczestników czekała kolejna impreza oraz poczęstunek w Klubie ATLANTIS. Również tego wieczoru nikt nie zawiódł, a dyskusje i tańce trwały do białego rana, kiedy to przyszła pora na wykład z prawa cywilnego Sędzi Heleny Ciepłej. Pomimo, że czas snu był krótki i minął w oka mgnieniu, uczestnicy na szkolenie stawili się nawet w nadkomplecie, jako że część adwokatów dojechała do Kołobrzegu specjalnie na wykład. Po przyjęciu dużej dawki wiedzy i ciekawych prawniczych dyskusjach uczestnicy rozjechali się do domów, obiecując udział w kolejnej edycji rajdu.

Dodaję, iż wspaniałe SPA i strefa wellness hotelu AQUARIUS sprawiły, że część dyskusji odbywała się w podgrupach, prowadzonych często wczesnym rankiem na basenie, bądź w grotach śnieżnych (ku odświeżeniu i pokrzepieniu ducha i ciała).

Z zadowoleniem zaobserwować można, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a frekwencja z roku na rok wzrasta o niemal 100%. W tegorocznym Rajdzie uczestniczyło bowiem blisko sześćdziesięciu adwokatów i aplikantów. Bardzo cieszy, że powstała kolejna ogólnopolska impreza sportowa, która gromadzi i integruje nasze środowisko, co w dzisiejszych „zabieganych” czasach stanowi bez wątpienia nieocenioną wartość. Zdarza się bowiem, że dopiero przy takich okazjach możemy bliżej poznać nasze Koleżanki i Kolegów, których dotychczas mijaliśmy bez słowa na korytarzach sądowych, nie mając czasu na chociażby chwilę rozmowy, a często nawet nie znając ich imienia. Natomiast wymiana doświadczeń sądowych (i pozasądowych) z adwokatami z innych Izb, jest bezcenna, o czym chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim dzielnym kijkowiczom za udział w Adwokackim Rajdzie Nordic Walking 2013, a równocześnie wyrazić przekonanie, że impreza zostanie uwzględniona w kalendarzu wydarzeń adwokatury i odbędzie się również w przyszłym roku. Należy zaznaczyć, że nasza impreza (i jej atrakcje) odbyła się dzięki pomocy i znacznemu wsparciu ze strony Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej, która w ostatnich chwilach tuż przed rozpoczęciem rajdu zaproponowała rozwiązania i pomysły, dzięki którym rajd był jeszcze atrakcyjniejszy dla uczestników.

A zatem, do zobaczenia za rok!

adw. Agnieszka Aleksandruk - Dutkiewicz

Komisja Spraw Socjalnych, Kultury i Sportu oraz

Klub Adwokata Szczecińskiej Izby Adwokackiej


Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email