Adwokacki rajd nordic walking – relacja

14.11.2012

W dniach 5-7 października 2012 r. w Barlinku odbył się I Ogólnopolski Adwokacki Rajd Nordic Walking zorganizowany przez Komisję Spraw Socjalnych, Kultury i Sportu Okręgowej Rady Adwokackiej przy wsparciu Naczelnej Rady Adwokackiej.

W Rajdzie wzięło udział 25 adwokatów i aplikantów adwokackich. Pierwszego dnia zostało zorganizowane party grillowe w chacie ogrodowej na terenie ośrodka, podczas którego adwokaci przyjezdni spoza izby szczecińskiej, a mianowicie z izby piotrkowsko-częstochowskiej i lubelskiej, wymieniali z członkami naszej izby poglądy zawodowe. Prowadzone były żywe i emocjonujące dyskusje. Nie zabrakło też tańców i muzyki, nad którą osobiście czuwała mec. Hanna Łyczywek-Falkowska.

Następnego dnia w Barlinku rozszalała się wichura, która nie dość, że pozbawiła łączności ze światem posiadaczy telefonów komórkowych w jednej z sieci, to na dodatek uniemożliwiła grupie podążanie szlakami leśnymi nordic walking bez realnej groźby narażenia się na obrażenia ciała z powodu latających gałęzi - tak więc uczestnicy Rajdu kontynuowali zajęcia towarzysko-sportowo-relaksacyjne na terenie ośrodka. Dodatkowo każdy z uczestników miał zagwarantowany do wykorzystania wybrany zabieg SPA oferowany przez Hotel Alma Spa w Barlinku, który nas gościł, możliwość korzystania z basenu, siłowni. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja i impreza taneczna. Bawiono się do białego rana.

Ostatniego dnia przywitała nas piękna pogoda, która spowodowała masowe poruszenie i szybko zorganizowana grupa ruszyła żwawo pod wodzą mec. Marka Mikołajczyka, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie oraz mec. Michała Marszała w ostępy leśne i szlaki przygotowane dla fanów nordic walking. Niektórzy prawie utonęli w błocie, ale ... dali radę. Parogodzinny marsz wynagrodził więc uczestnikom poprzedni „stracony” z powodu wichury dzień i zmęczeni, acz zadowoleni „kijkowicze” powrócili do hotelu, by po pożegnalnym obiedzie rozjechać się do domów.

Była to pierwsza tego typu impreza i mamy nadzieję, że na stałe zagości do kalendarza imprez organizowanych przez szczecińską izbę adwokacką. A więc, do zobaczenia w przyszłym roku!

adw. Agnieszka Aleksandruk-Dutkiewicz

adw. Igor Frydrykiewicz

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email