Adwokaci zwyciężyli w Turnieju Piłkarskim

21.11.2011

Reprezentacja Izby Adwokackiej w Katowicach, pod wodzą swego Dziekana w imponującym stylu zwyciężyła w  IX Turnieju Piłkarskim Wymiaru Sprawiedliwości.


Adwokaci w pierwszym meczu rozbili Sąd Rejonowy w Sosnowcu 8-1,w drugim meczu praktycznie już zapewnili sobie finał gromiąc Sąd Okręgowy w Gliwicach 8-0. W ostatnim grupowym meczu, kontrolowali spotkanie, zbierając siły na finał i zremisowali z Sądem Rejonowym w Chorzowie 1-1. W finale Śląska Palestra prezentując dojrzałość i opanowanie, wyraźnie dominowała i zwyciężyła z Sądem Rejonowym w Katowicach 2-0.


Na trybunach zasiedli m.in. Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach - Pan Sędzia Roman Sugier(fundator Pucharu za II miejsce), sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, aplikanci adwokaccy oraz rodziny uczestników zawodów.


Puchar za I miejsce  ufundowany przez Prezesa NRA Pana mecenasa Andrzeja Zwarę – pozostał więc w rodzinie. Puchar FAIR PLAY ufundowany przez Ministra Sprawiedliwości - Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego powędrował do Sądu Okręgowego w Gliwicach. Piłkarzem turnieju wybrano zarazem najlepszego strzelca zawodów-adwokata Marcina Niestroja.


Patronem medialnym turnieju była Gazeta Wyborcza, a informacje o nim zamieścił  katowicki SPORT!


Zawodnicy i kibice jeszcze wiele godzin po zakończeniu zawodów żywo komentowali jego przebieg. Wszystkie drużyny myślą już o szansie rewanżu, którą będą mieli za rok...


W turnieju udział wzięło osiem drużyn podzielonych na dwie grupy:


GRUPA   A:


Sąd Okręgowy w Gliwicach


Sąd Rejonowy w Sosnowcu


Sąd Rejonowy w Chorzowie


Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach


GRUPA   B:


Ministerstwo Sprawiedliwości


Prokuratura Okręgowa w Katowicach


Sąd Rejonowy w Katowicach


Sąd Rejonowy  w Bytomiu


Turniej odbył się w dniu 4 listopada 2011 roku w Kompleksie Sportowym „Hajduki” w Chorzowie przy ulicy Granicznej 92. Zawody sędziowali zawodowi arbitrzy futsalu.


Tabela końcowa zawodów:


1. IZBA ADWOKACKA W KATOWICACH


2. SĄD REJONOWY W KATOWICACH


3. MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI


4. SĄD REJONOWY W CHORZOWIE


Biuro Prasowe ORA w Katowicach


 
Tagi: ORA, sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email