Adwokaci zagrali w squasha

26.10.2012

13 października 2012 r. odbył się I Otwarty Turniej Squasha Adwokatów. To pierwsze takie zawody zorganizowane przez Komisję Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Squash jest nową dyscypliną sportu. Łatwość w jego uprawianiu sprawia, że staje się coraz bardziej popularny w Polsce.

Turniej, w którym udział wzięło czternastu zawodników, rozegrany został z podziałem na kategorie - Panie i Panowie. Impreza miała na celu nie tylko integrację środowisk prawniczych, a także promocję tego dynamicznie rozwijającego się sportu wśród palestry. Do rywalizacji na korcie w Klubie Kahuna Squash & Badminton przystąpili nie tylko adwokaci, ale również radcowie prawni oraz aplikanci adwokaccy i radcowscy.

Wśród panów triumfował r. pr. Waldemar Paturej, który w niezwykle wyrównanym, pięciosetowym pojedynku finałowym pokonał apl. adw. Marcina Ciszewskiego (3:2).  W finale pań bezapelacyjnie zwyciężyła apl. adw. Marta Sołtys, nie oddając adw. Magdalenie Korol-Walarowskiej, nawet jednego seta (3:0). Dla warszawskiej aplikantki to już drugie zwycięstwo w tegorocznej sportowej imprezie organizowanej przez izbę – wcześniej zdobyła tytuł mistrzowski w IV Zimowym Turnieju Tenisowym Adwokatów.

W trakcie turnieju rozegrano także mecz pokazowy, w którym swe umiejętności zaprezentowali: Wojtek Nowisz – trzykrotny Mistrz Polski oraz Tomas Hanzelka - czołowy zawodnik z Czech.

WYNIKI:

Panowie:

I miejsce – Waldemar Paturej (radca prawny)

II miejsce - Marcin Ciszewski (aplikant adwokacki),

III miejsce - Krzysztof Januszewski (aplikant adwokacki)

Panie:

I miejsce – Marta Sołtys (aplikant adwokacki)

II miejsce - Magdalena Korol-Walarowska (adwokat)

III miejsce - Monika Skaba-Szklarska (adwokat)

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i fantastyczną atmosferę podczas turnieju.