Adwokaci z pomocą chorym na autyzm

19.03.2014

Ponad 12 tys. zł zebrano podczas III Charytatywnego Balu Karnawałowego białostockiej palestry. Pieniądze trafią do Fundacji Oswoić Świat, której statutowym celem jest niesienie profesjonalnej pomocy dzieciom i dorosłym osobom z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami.

Bal, który odbył się 22 lutego w Białymstoku w restauracji Lipcowy Ogród, po raz  pierwszy był współorganizowany z białostocką Okręgową Izbą Radców Prawnych.

Środowisko białostockich adwokatów w ramach balu przeprowadziło zbiórkę i aukcję przedmiotów podarowanych przez członków Izby i Partnerów Balu oraz loterię publikacji prawniczych ufundowanych przez Wydawnictwo CH Beck. Zebrano w ten sposób ponad 12 tys. zł.

O karnawałowy nastój uczestników dbał zespół Livestage, zaś gwiazdą wieczoru był Damian Aleksander - solista Opery i Filharmonii Podlaskiej, aktor Teatru Roma w Warszawie, znany białostockiej publiczności z musicalu „Korczak” oraz „Upiór w Operze”, który na życzenie gości wykonał standardy z repertuaru Franka Sinatry.

Działalność charytatywna białostockiej palestry została zauważona przez lokalne media. Telewizja Polska odział w Białymstoku w programie "Obiektyw" - regionalnym wydaniu wiadomości - zamieściła reportaż o podjętej inicjatywie balu charytatywnego i potrzebach osób z autyzmem, a wynik zbiórki opisał Kurier Poranny.

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku dziękuję członkom Izby, koleżankom i kolegom prawnikom oraz przyjaciołom palestry, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie i wziąć udział w balu za wielkie serce i hojne wsparcie Fundacji niosącej pomoc osobom z autyzmem.

adw. Jowita Natalia Grochowska

Zobacz relację medialną

Zobacz artykuł

Zobacz podziękowania Fundacji

Galeria zdjęć:

Tagi: pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email