Adwokaci w Biegu

01.06.2012

Po raz pierwszy w Biegu Powstania Warszawskiego wystartuje grupa Adwokatury Polskiej. Uczestnicy będą walczyć o puchar ufundowany przez Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej – Andrzeja Zwarę. Za przygotowanie adwokatów do biegu odpowiadał będzie Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski w lekkoatletyce.

Bieg, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w tej edycji zyskał nową grupę uczestników – adwokatów i aplikantów adwokackich, którzy specjalnie na tę okazję przyjadą z całej Polski.

- Chociaż do biegu zostało jeszcze dużo czasu, to już od ponad miesiąca prowadzimy zapisy na bieg, i widzimy, że inicjatywa NRA cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, który deklaruje, że sam przebiegnie najdłuższy, 10-kilometrowy dystans. – W ten sposób pragniemy upamiętnić ofiarę jaką w czasie powstania ponieśli adwokaci i aplikanci adwokaccy. Zginęło wówczas 213 członków palestry. - tłumaczy adw. Andrzej Zwara.

Aby wyróżnić się wśród uczestników grupa będzie biegła w koszulkach z logo Adwokatury Polskiej. Rozgrzewkę dla biegnących poprowadzi Robert Korzeniowski. Dla uczestników przygotowana będzie także specjalna „strefa adwokata”, w której po przebiegnięciu swojego dystansu uczestnicy będą mogli zregenerować siły i podzielić się wrażeniami.

Na facebooku adwokaci utworzyli wydarzenie - „Adwokaci w Biegu Powstania Warszawskiego”, na którym systematycznie będą pojawiały się wszystkie potrzebne informacje na temat biegu. W trzy ostatnie poniedziałki przed maratonem Robert Korzeniowski będzie udzielał praktycznych wskazówek jak najszybciej dobiec do mety i zdobyć puchar Prezesa NRA.

Na bieg można zapisać się do końca czerwca na stronie adwokatura.pl: http://adwokatura.pl/?p=2700, a od lipca na stronie wosir.waw.pl

 

Tagi: sport

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email