Adwokaci w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie

15.11.2018

30. Bieg Niepodległości w Warszawie -  największy uliczny bieg w Polsce, wystartował 11 listopada br. o godz. 11.11. Wśród 18 tysięcy osób, które pomimo zimnej aury stawiły się na starcie – nie zabrakło również Drużyny Adwokackiej.

Uczestnicy ponad 100 -osobowej Drużyny pokonali głównymi ulicami miasta dystans 10 km. Biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki utworzyli na ulicach Warszawy „żywą” flagę, która rozciągała się na całej trasie biegu.

We współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie, Komisja Integracji Środowiskowej Kultury i Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zorganizowała podczas trwania Biegu Niepodległości tzw. Strefę Mecenasa, w której uczestnicy biegu, kibice, a także sympatycy naszych Izb, mogli się ogrzać, napić herbaty i poczęstować gorącym żurkiem oraz czekoladkami wypełnionymi kremowym nadzieniem o smaku likieru adwokat. Strefa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział adwokatów oraz radców prawnych został bardzo pozytywnie przez wszystkich odebrany.

Otuchy biegaczom dodawał m.in. adw. Andrzej Orliński - wicedziekan ORA w Warszawie.

W Drużynie Adwokackiej najszybszą zawodniczką była adw. Agnieszka Zwierzyńska, która dobiegła do mety z czasem 44 min. 50 s., druga adw. Anna Polak z czasem  49 min. 45 s., trzecia adw. Ewa Bargiel – Morawska z czasem  50 min.

Bardzo duży sukces odniósł nasz kolega apl. adw. Aleksander Dragan z czasem 31 min. 37 s., który był pierwszy w naszej klasyfikacji i uzyskał 12 na liście wszystkich uczestników biegu! Bardzo dobre czasy miał też adw. Marcin Stupak z czasem 34 min.  24 s. i adw. Michał Klimowicz z czasem 38 min.  21 s.    

W biegu wystartowali też: adw. Andrzej Zwara – członek NRA, prezes Ośrodka Badawczego Adwokatury; adw. Luka Szaranowicz – członek ORA Warszawa, adw. Kamil Szmid - członek ORA Warszawa.

Każdy uczestnik Drużyny Adwokackiej otrzymał pamiątkowy dyplom. Trzy najlepsze czasy wśród kobiet i mężczyzn zostaną nagrodzone pucharami.

Za pomoc przy sprawach organizacyjnych dziękujemy adwokatowi Bartłomiejowi Lewandowskiemu i aplikantowi adwokackiemu Zbigniewowi Mindzie z żoną Elżbietą.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom biegu i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki uczestników Biegu znajdują się w załączonym pliku.

(zobacz wyniki)

adw. Monika Rajska, przewodnicząca Komisji

adw. Anna Malinowska, członek Komisji

adw. Magdalena Niegierewicz, członek Komisji

adw. Joanna Tkaczyk, członek Komisji

 

Tagi: sport, niepodległość

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email