Adwokaci w 29. Biegu Powstania Warszawskiego

29.07.2019

Ponad 140 adwokatów i aplikantów adwokackich zgłosiło się do 29. Biegu Powstania Warszawskiego. Biegacze w ten sposób upamiętniają Powstańców.

Uczestniczy Biegu mieli do pokonania dwie trasy - 5 i 10 km. Nie zniechęciła ich nawet burza i ulewny deszcz.

W grupie adwokackiej na dystansie 10 km najszybszą biegaczką była adw. Hanna Litwiniuk, najszybszym biegaczem zaś adw. Krzysztof Feluch.

Na dystansie 5 km w grupie adwokackiej zwyciężyła adw. Katarzyna Witkowska, zaś najszybszym biegaczem był adw. Aleksander Dragan.

Najstarszym uczestnikiem Biegu w grupie adwokatów był adw. Lesław Bindas, a najmłodszą uczestniczką Hanna Jarosz.

Nagrody Adwokatury zwycięzcom z grupy adwokackiej wręczali adw. Jacek Trela, prezes NRA oraz adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza NRA. Nagrody książkowe ufundował Ośrodek Badawczy Adwokatury, którego prezes, adw. Andrzej Zwara, brał udział w Biegu na dystansie 10 km. Biegaczom kibicował adw. Andrzej Siemiński z Naczelnej Rady Adwokackiej.

Dodatkowo NRA ufundowała nagrody dla najszybszych warszawiaków na mecie, na obu dystansach z grupy kobiet i mężczyzn.

Wzorem lat ubiegłych, NRA zorganizowała Namiot Adwokatury, gdzie biegacze mogli przygotować się do biegu i odpocząć po nim. Rozgrzewkę poprowadziła adw. Anna Malinowska z Izby Warszawskiej. Dla uczestników Biegu w tym roku NRA przygotowała zielone czapki z logo Adwokatury oraz silikonowe bransoletki.

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie ufundowała tysiąc pączków "Pączek z adwokatem od adwokata", które rozdawane były na terenie stadionu Polonia wszystkim uczestnikom Biegu.

Tagi: Bieg Powstania Warszawskiego

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email